Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, mam ważne pytanie.

Gdy ktoś kicha to wypada powiedzieć "na zdrowie", a co jeśli kicha dalej? Jeśli jest to w krótkim odstępie czasu, to raczej nie powinno się mówić "na zdrowie" jeszcze raz, ale co jeśli kichnie ponownie za godzinę czy dwie? Reagować jakoś czy nie? Jak Wy robicie? :)
_______________
#pytanie #pytaniedoeksperta

Macie śmieszny obrazek przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
M.....k - Dobra Mirki, mam ważne pytanie.

Gdy ktoś kicha to wypada powiedzieć "na zd...

źródło: comment_ZBiW9CFqdADYOzWMd5ztidRocxdTQccm.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: savoir vivre nakazuje zignorować. podobnie nie mówi się "smacznego" jedzącej osobie (i tutaj akurat w pełni popieram, #!$%@? mnie odpowiadanie za każdym razem "dzięki" z pełną gębą)
  • Odpowiedz
@Tleilaxianin: Dlatego trzeba ignorować... po pewnym czasie przestają mówić na zdrowie, smacznego itd. Strasznie denerwujące zwyczaje, człowiek normalnie zjeść nie może, lub kichnąć bo zaraz jakiś debil musi coś powiedzieć o tym.
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: #!$%@?.... od 3 miesięcy moja narzeczona jest w ciąży, a od miesiąca kichnie dziennie jakieś 50 razy. Po przebudzeniu się jest w stanie kichnąć 15x co 2-3 sekundy... Za dzieciaka uczyli mnie, żeby z grzeczności mówić na zdrowie, ale weź tu gadaj co chwile.... nie mam pojęcia czy to alergia czy jakieś inne dziadostwo. Ja mówię teraz tylko raz, a na reszte dnia mam #!$%@?
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: W sytuacji kiedy to bliski znajomy kicha, mówię na zdrowie (chociaż i tak zawsze znajdzie się ktoś kto powie "oo nie na wodę" szczególnie jak kicha wiele razy), w sytuacjach oficjalnych, w pracy itp - ignoruję. Jeśli ja kichnę, jestem nauczona mówić: przepraszam. Jakoś tak w domu się robiło.
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: "Smacznego, a po jedzeniu Dziękuję " moim zdaniem powinno się mówić przy wspólnym obiedzie przed rozpoczęciem posiłku.
Mi w domu również wpoili kulturę słowną więc mówimy sobie "na zdrowię" czy "proszę, słucham" itp.
Nie neguję czyichś przyzwyczajeń ale trochę przykro #feels jak za każdym razem gdy ktoś kicha i mówię "na zdrówko", a w odpowiedzi nie słyszę nic ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Mimo tego pozostanę
  • Odpowiedz