Wpis z mikrobloga

Ciekawa informacja dla osób posiadających #kindle z reklamami.
tl;dl;


Kupiłem właśnie najnowszego kindla paperwhite z niemieckiego Saturna przez ebay. Nie było wprost napisane, że to wersja z reklamami, ale można się było domyślić po cenie. Nie wiedziałem wcześniej jak te reklamy wyglądają (miałem wcześniej kindla 3), okazały się znośne, ale lekko wkurzające.
Napisałem z ciekawości do #amazon czy istnieje możliwość wyłączenia tych reklam i ile to kosztuje. Napisałem, że jestem z Polski i te oferty (po angielsku) w ogóle nic mi nie dają. Dostałem odpowiedź, że w tym wypadku mogą zrobić wyjątek i usunęli mi je od razu za darmo :) (nie musiałem nic robić poza połączeniem kindla do wifi).
  • 10
  • Odpowiedz
Nie wiedziałem wcześniej jak te reklamy wyglądają (miałem wcześniej kindla 3), okazały się znośne, ale lekko wkurzające.


@Prokto: możesz coś więcej na ten temat powiedzieć?
  • Odpowiedz
@plnk: reklamy wyświetlają się w 2 miejscach, jako wygaszacz ekranu i na "stronie domowej" w pasku na dole ekranu. Dodatkowo różnica pomiędzy zwykłym wygaszaczem, a tym z reklamą jest taka, że ten z reklamą nie znika po naciśnięciu przycisku power, ale trzeba jeszcze przesunąć palcem, żeby ekran odblokować - to jest najbardziej irytujące. Pasek z reklamami na stronie domowej (tej z listą książek) ma może 1.5 cm.
Ogólnie pewnie da
  • Odpowiedz
@Prokto: Ogólnie to janusze na allegro robią z tego niezły biznes. Kupują kindle z reklamami, sprzedają bez reklam. MAGIA.
Support amazona jest tak wyczepisty, że kiedyś nie mogąc skorzystać z promocji na książkę (nie wiedziałem z jakiej przyczyny), zaproponowali mi podanie fake adresu w USA po to tylko, żebym mógł kupić książkę po promocji - jak się okazało, książka była objęta blokadą regionalną.
  • Odpowiedz
Ogólnie to janusze na allegro robią z tego niezły biznes. Kupują kindle z reklamami, sprzedają bez reklam. MAGIA.

@Giekaczka: i sprzedają już zarejestrowane egzemplarze? Czy rejestrują, wyłączają i wyrejestrowują?
  • Odpowiedz