Wpis z mikrobloga

173 288,78 - 6 = 173 282,78

Biegam o 4 tygodni, zawsze ta sama trasa(trochę pod górke, po chodniku) ale nie widze efektów. 70% trasy biegne średnim tempem a reszte idę szybkim tempem. Ale nie widze rezyltatów w szybkosci,kondycji, wytrzymałości ale schudłem 4kg wiec jest ok chyba. Co zrobić by widzieć efekty? co zmienić?

druga sprawa mialem wrażenie ze mi pięta ucieka z butów i zmieniłem styl wiązania na taki ktory na yt znalazłem ale strasznie mnie dzis łydki bolały (dzis zmienilem wiazanie), próbowałem zmienic styl biegania ale nadal straszny bol w łydkach, co robic?

jest troche pozno ale moze znajdzie sie kilku biegaczy-ekspertów i mi pomogą

#bieganie
#sztafeta
  • 7
@cly79902 - Od 4 tygodni ale ile razy w tygodniu? Często taka niemoc w pokonaniu całej trasy wynika bardziej z głowy niż z kondycji. Warto wziąć wtedy z kim możesz przebiec wspólnie ten dystans - razem biega się łatwiej i jestem niemalże pewny, że ostateczny wynik będzie lepszy.

Co do łydek to nie panikowałbym po jednym razie.
@cly79902: jeżeli 70% biegniesz średnim tempem, a resztę idziesz to znaczy, że tempo jest szybkie a nie średnie (relatywnie do Twojej kondycji). Spróbuj przebiec 100% trasy wolniejszym tempem niż zwykle, przebiegnij całą trasę 3-4 razy a potem zwiększaj tempo co tydzień o np 10s/km