Wpis z mikrobloga

Siema! Trafiła mi na maila notka prasowa dotycząca PGA 2015 i jest tam bardzo ciekawa informacja dla twórców gier. Mianowicie:

FreeGalaktus

To międzynarodowy konkurs skierowany do twórców niezależnych gier wideo, którym zależy na promocji oraz komunikacji ich nadchodzącego dzieła. Najlepsza gra zostanie wybrana przez profesjonalne jury oraz najważniejsze osoby w całej branży elektronicznej rozrywki – graczy. Laureatów poznamy podczas Poznań Game Arena.

Udział w konkursie może wziąć każdy twórca gier niezależnych (jednoosobowo lub jako studio), bez względu na posiadane doświadczenie i portfolio. Zgłaszana gra może być w trakcie produkcji lub została niedawno wydania. Główną nagrodą jest darmowa kampania PR dla zwycięskiej gry w Polsce oraz prezentacja gry na scenie głównej podczas Poznań Game Arena.

Zgłoszenia gier wideo będą przyjmowane do 31 sierpnia na stronie: www.galaktus.pl/free

Więcej informacji na: www.gamearena.pl


#pga #pga2015 #gry #programowanie #konkurs
  • 3
@Grunbach: BTW, jak się definiuje twórców NIEZALEŻNYCH gier wideo? To tacy, którym nikt nie mówi co mają robić? Czy jak mam studio 10-osobowe i trzy wydane gry, to kolejne już nie będą niezależne? Jest jakaś granica niezależności? A może to jest tak, jak ze startupami, że każdy raczkujący biznes można nazwać startupem?
@adek_es: nie mam pojęcia jak akurat oni to definiują. Raczej chodzi o brak kasy na reklame tak jak wspomniał @Karkoon
Uznałem to za informację wartą podzielenia się ze światem bo byc może ktoś coś napisał, chciałby wydać ale brakuje mu funduszy :P Chyba, że jest regulamin w stylu "ALE zabieramy Ci 90% zysków" to przepraszam :<