Wpis z mikrobloga

Mirki jest fajna biblioteka, dzięki której można w przyjemny sposób modyfikować sobie ikony w Material Design (LINK. Niestety nie miałem jeszcze do czynienia z wgrywaniem takich bibliotek i mam problem. Według tego co tam jest napisane dodałem w build.gradle linijkę compile z tym adresem (rozumiem, że po zsynchronizowaniu on automatycznie ściągnie z tego adresu bibliotekę?). Zsynchronizowałem i dodałem jeszcze ten plik .ttf do folderu asset. Ale przy próbie wklejenia kodu do xml w podglądzie wyskakuje mi: link. Wnioskuję, że on nadal nie może znaleźć tego ttf. Pomoże ktoś?

#androiddev #github
  • 4
@cycun: Nawet spoko, ale w sumie dalej wolę pobierać paczki z MaterialDesign Icons. Nie rośnie bez celowo .apk i nie muszę rozszerzać ImageView o dodatkowe typy.
@zakopywywacz: okej, nie wiem czemu ale nie miałem takiego folderu i musiałem go stworzyć. Okazało się, że biblioteka działała ale w podglądzie tego nie było. Pewnie powstaje on dopiero gdy jest potrzebny?
@cycun: zrobiłem clone źródeł ze strony i podgląd działa dobrze. Więc możliwe, że dałeś asserts w złym miejscu i dlatego nie działa Ci on. To, że po zbudowaniu paczki obrazki są widoczne w aplikacji to zasługa tego, że w samej bibliotece masz te asserty jeszcze raz. Jeśli chcesz, żeby podgląd działał musisz dodać asserty ręcznie do swojej aplikacji. W czasie budowania gradle sam usunie zduplikowane pliki, więc nie musisz obawiać się