Wpis z mikrobloga

Czy jeśli wyeksportuję swoje klucze prywatne z Electrum, a potem je zaimportuję gdzieś indziej, to czy odzyskam pełną kontrolę nad swoimi kontami, portfelem etc. ?

Myślę ,żeby tworzyć regularnie kopie zapasowe kluczy w chmurze i szyfrować je dla bezpieczeństwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin
  • 15
@LeSmoke Nie zawsze tak jest. Można się zrobić z kluczami w konia. Najlepiej sobie wyeksportować z electrum i dla pewności sprawdzić czy po imporcie wszystko jest ok. Electrum to bardzo skomplikowane narzędzie i wielu młodych ludzi poległo przy eksporcie i później imporcie. Znam przypadki że po eksporcie nie udawało się zaimportować kluczy w wyniku złej konfiguracji electrum.
@Alphabet: nie lubię kapowania i kapusiów takich jak ty ale wreszcie cie ktoś załatwił tak ja ty mnie kiedyś załatwiłeś, nie powiem żebym się z tego nie cieszył. "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawlo74: Ponownie piszę że niestety nie wiem o czym mówisz. Mylisz mnie z zupełnie kimś kogo nie znam. Ja nie jestem w żaden sposób powiązany ani z Morfeus ani z Pepeo ani z Pipcieo. Także przykro mi że Ciebie zawiodłem.
@Alphabet: po stylu, w jakim piszesz, widać że to ta sama osoba. Poza tym wartość merytoryczna postów pozostała taka sama, czyli niestety bardzo mała. Z żalem stwierdzam, że jest tu pare osób, które zniechęcają mnie do tego tagu, a tam mogło by być na prawdę fajnym źródłem informacji. Potrzeba mniej troli i grafomanów, a byłoby to najlepsze miejsce w polskiej sieci o BTC
@samadh1 Jak byś nie zauważył ja praktycznie wcale nie piszę tutaj. Jedynie walczę z półgłówkami którzy twierdzą że ja jestem jakiś Pipcieo Pepeo i Morfeus. Śmieszne to dla mnie jest niezmiernie. Absolutnie nie mam żadnego związku z takimi osobami. Także wybaczcie ale śmieszycie mnie Tymi swoimi podejrzeniami z dupy wziętymi.
Rób backup seeda Electrum, będziesz miał dostęp do wszystkich kluczy utworzonych z niego. Już raz mnie to uratowało.


@yoyo: Będę robić backupy. Niemniej są jakieś automatyczne skrypty/programy które by to ułatwiały ? To chyba nie działa tak prosto ,że 1000 adresów później uda się coś odzyskać ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie zawsze tak jest. Można się zrobić z kluczami w konia. Najlepiej sobie wyeksportować z electrum
@Ilythiiri:

Będę robić backupy. Niemniej są jakieś automatyczne skrypty/programy które by to ułatwiały ? To chyba nie działa tak prosto ,że 1000 adresów później uda się coś odzyskać ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Jeśli masz seed to odzyskasz wszystkie adresy utworzone z niego, też te których użyłeś już po zrobienia backupa. Seed to jest te 12 lub 24 słów które wygenerowałeś tworząc konto w Electrum.