Wpis z mikrobloga

Mirko ratuj! Chcialem sobie zainstalowac LMDE 2 Mate i zainstalowalem. przy ponownym uruchamianiu wyskakuje napis bialy na czarnym sle start rescue czy cos w tym stylu i tyle. Nie moge odpalic ani windowsa 10 ani tego linuxa bo caly czas jest ten napis. Jesli to istotne przy pierwszej probie instalacji wyskoczyl zalaczony blad. Jednak za druga proba sam proces przebiegl bez problemu. Prosze o pomoc, bo mam w tej chwili bezuzyteczny komputer. pisze z systemu odpalonego z pendrajwa. Ponowna instalacja minta oczywisicie nic nie daje. #linux #lmde #komputery #informatyka
StraznikOgniskaDomowego - Mirko ratuj! Chcialem sobie zainstalowac LMDE 2 Mate i zain...

źródło: comment_WdVLwDSrMPyMy3m6QbFP7nQFd2A8IrRg.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
Jaki tablet?


@StraznikOgniskaDomowego: Ten błąd z obrazka to sugeruje.
Generalnie wygląda na to, że masz jakiś problem z konfiguracją bootowania i wyrzuca cię do awaryjnego shella. Robienie czegoś w ciemno nic nie naprawi, więc powinieneś wydobyć logi.

Umiesz zrobić chroota? Jak tak, to mógłbyś zajrzeć do logów i badać w czym problem.
Możesz też uruchomić system dopisując do parametrów kernela (w grubie) opcję systemd.unit=rescue.target. To spowoduje, że serwisy się nie
  • Odpowiedz
@nnogi: Boze jakbym wiedzial, ze cos takiego moze z tego wyjsc to bym sie nie zabieral, szczegolnie ze mialobyc tylko do testu czy mi przypasuje linux. Dodam, ze teraz nie moge juz nawet zainstalowac visty jako drugi system. Bo dysk jest w systemie plikow nie obslugiwanym przez windowsa i ten nie moze go sformatowac. Co ja mam teraz zrobic? Teraz sie nie dziwie, ze linux to nie mainstreamowy system skoro takie
  • Odpowiedz