Wpis z mikrobloga

@DyrektorWykopu: Floating zdecydowanie nie jest zagraniem dla początkujących, wymaga bardzo dobrego czytania statów postflop (np. gapu między FCB a TCB), przewidywania na pre-flopie sytuacji na turnie, itd. itp. Początkującemu tylko namiesza w głowie, a efekt będzie raczej przypadkowy niż faktycznie wypracowany.
@Jarx: Pozwolę sobie się nie zgodzić. W tej sytuacji statystyki miały małe znaczenie. Właściwie to był na tym stole niecałe 3 obroty, więc miałem o nim mniej mało informacji. Ale nawet jeśli, to na tym flopie nie trzeba statystyk, żeby całkiem trafnie zgadnąć, co trzyma przeciwnik.
@DyrektorWykopu: Przeciwnik albo ma tripsa (lub wyżej) i wymusza Twój blef na turnie. Albo ma parę, czyli jesteś gorszy, czyli musisz blefować, a ponieważ to dość oczywisty spot do floatingu, to on wcale nie musi tego złożyć.
Albo ma jakieś KQ/QJ, czyli blefujesz gorszą rękę ryzykując check-raise turn do którego to Ty musisz się złożyć.
W sumie dostajesz... przypadkowe efekty :) Tym razem wyszło, długoterminowo cholera wie. Nie wiem czy HEM2
@Jarx: Przeciwnik nie ma tripsów z bardzo prostego powodu - tripsów by nie betował. Na tym flopie gracz OOP nie ma żadnej ręki w betting range, tylko check-call i check-fold.


Więc jego zagranie ma wyłącznie jakikolwiek sens, jeśli trzyma KK lub QQ lub w porywach JJ i nie wie, jak je zagrać. Betuje, bo ma nadzieję, że uda mu się skończyć rękę, którą nie wie jak rozegrać.

Nie wiem za bardzo
@DyrektorWykopu: > Przeciwnik nie ma tripsów z bardzo prostego powodu - tripsów by nie betował.

wat

Czyli jak trafiasz uklad to zawsze grasz check? :D Bet tam z tripsem jest obowiazkowy, bo dostajesz value od masy rak, w tym floatow.

Musisz pamietac, ze jest to 6max i powinno sie 3betowac luzniej. Wlasnie 3 betowanie jakis off connectorow z sb jest bardzo dobrym sposobem na ich rozgrywanie.

A TT+ nadal zrzuci tylko
@mcflay:

Czyli jak trafiasz uklad to zawsze grasz check? :D


Nie. Chcę powiedzieć, że np. mając KK i będąc bez pozycji, gram check/call na flopie K72, a bet/raise na flopie KQ9. Tu i tu mam top set, a gram go całkowicie inaczej. Wszystko zależy od kart na stole i tego jak trafiają w możliwe ręce przeciwnika.

Bet tam z tripsem jest obowiazkowy, bo dostajesz value od masy rak, w tym floatow.