Wpis z mikrobloga

@DyrektorWykopu: Floating zdecydowanie nie jest zagraniem dla początkujących, wymaga bardzo dobrego czytania statów postflop (np. gapu między FCB a TCB), przewidywania na pre-flopie sytuacji na turnie, itd. itp. Początkującemu tylko namiesza w głowie, a efekt będzie raczej przypadkowy niż faktycznie wypracowany.
  • Odpowiedz
@Jarx: Pozwolę sobie się nie zgodzić. W tej sytuacji statystyki miały małe znaczenie. Właściwie to był na tym stole niecałe 3 obroty, więc miałem o nim mniej mało informacji. Ale nawet jeśli, to na tym flopie nie trzeba statystyk, żeby całkiem trafnie zgadnąć, co trzyma przeciwnik.
  • Odpowiedz
@DyrektorWykopu: Przeciwnik albo ma tripsa (lub wyżej) i wymusza Twój blef na turnie. Albo ma parę, czyli jesteś gorszy, czyli musisz blefować, a ponieważ to dość oczywisty spot do floatingu, to on wcale nie musi tego złożyć.
Albo ma jakieś KQ/QJ, czyli blefujesz gorszą rękę ryzykując check-raise turn do którego to Ty musisz się złożyć.
W sumie dostajesz... przypadkowe efekty :) Tym razem wyszło, długoterminowo cholera wie. Nie wiem czy
  • Odpowiedz
@Jarx: Przeciwnik nie ma tripsów z bardzo prostego powodu - tripsów by nie betował. Na tym flopie gracz OOP nie ma żadnej ręki w betting range, tylko check-call i check-fold.


Więc jego zagranie ma wyłącznie jakikolwiek sens, jeśli trzyma KK lub QQ lub w porywach JJ i nie wie, jak je zagrać. Betuje, bo ma nadzieję, że uda mu się skończyć rękę, którą nie wie jak rozegrać.

Nie wiem za bardzo po co mieszasz w to statystyki. Po nich możemy stwierdzić co najwyżej, czy warto luźno sprawdzać przed flopem, bo przeciwnik popełnia dużo błędów. Ale na flopie mamy już konkretne sytuacje i wszystko kręci się wokół kart. Gdyby w tym przypadku flop spadł KQ3, to nie było by sensu floatować, nawet gdyby statystyki pokazywały, że bardzo często przeciwnik poddaje turn, bo zwyczajnie flop trafił jego range zbyt mocno, by było
  • Odpowiedz
@DyrektorWykopu: > Przeciwnik nie ma tripsów z bardzo prostego powodu - tripsów by nie betował.

wat

Czyli jak trafiasz uklad to zawsze grasz check? :D Bet tam z tripsem jest obowiazkowy, bo dostajesz value od masy rak, w tym
  • Odpowiedz
@mcflay:

Czyli jak trafiasz uklad to zawsze grasz check? :D


Nie. Chcę powiedzieć, że np. mając KK i będąc bez pozycji, gram check/call na flopie K72, a bet/raise na flopie KQ9. Tu i tu mam top set, a gram go całkowicie inaczej. Wszystko zależy od kart na stole i tego jak trafiają w możliwe ręce
  • Odpowiedz