Wpis z mikrobloga

Krotko i na temat: pracuje w gownianej pracy za granica i zauwazylam ze bardzo niekompetentny, nieprofesjonalny i naduzywajacy swoich upowaznien cpun piatuje tu stanowisko ktore daje mu pewna wladze.
Za 5 dni odchodze z tej pracy, ale zostalam 2x przez niego nieuczciwie potraktowana, 2x zastraszana, a na poczatku kilka razy zaczepiana. Moich znajomych z pracy takie sytuacje spotykaly o wiele czesciej i sa oburzeni, bezsilni, ale wiekszosc sie boi cokolwiek zdzialac.
Podejrzewam ze po formalnej, pisemnej skardze z mojej strony, po podaniu jej do publicznej wiadomosci wszelkich pracownikow ten typek by polecial na zbity pysk. Wystarczylby nacisk na zrobienie narko-testow.
Ale w tym momencie kloca sie katolickie wartosci (nadstawianie drugiego policzka) z moja zyciowa misja do ktrorej czuje powolanie od wczesnego dziecinstwa (bronienie bezradnych ucisnionych)
Co wy byscie zrobili? Nie chce mu niszczyc zycia, ale on wielu osobom je uprzykrza

#dylematmoralny #rokzminy #mirkodoradz #pracbazaja
  • 14
  • Odpowiedz
@Mirabelkowa: #!$%@?ć katolickie wartości, #!$%@? #!$%@?. Jak tego nie zrobisz będzie szczęśliwie gnoił dobrych ludzi przez wiele lat - sumienie katolika pozwala Ci do tego dopuścić? ;)
  • Odpowiedz
@neo_vir: Musialabym wniknac w strukture firmy i podac szczegoly techniczne zebys zrozumial nature tego uprzykrzania. Np Jest tu w pracy taka zarabiscie ciezka robota fizyczna. Ludzie pracuja przy niej maksymalnie tydzien, z tygodniowa przerwa a i tak niektorym(mezczyznom!) siadaja kregoslupy. Ostatnio sie zdenerwowal na moja znajoma i wyslal ja tam na 3 tygodnie. W zadnym wypadku nie moze wydawac takich polecen, ale wykorzystal fakt ze znajoma nie zna angielskiego i
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirabelkowa: jak ktos dziala na szkode spoleczna i nie przestrzega zasad to trzeba to zglosic.nie jest to sprawa osobista zeby nadstawiac drugi policzek,tylko zawodowa. bedac w stanie ograniczenia swiadomosci stwarza zagrozenie dla pracownikow.
  • Odpowiedz