Wpis z mikrobloga

#truestory #coolstory Właśnie odbyłem ciekawą rozmowę z młodym Francuzem, facet ma 32 lata. Jestem razem z rodzinką na krótkim wypadzie w Tatry w Bukowinie. Siedziałem sobie na balkonie i grałem w pokera na telefonie, gdy nagle zagadał do mnie koleś z sąsiedniego pokoju. Od pokera przez inne pierdoły dotarliśmy do tematu, dlaczego przyjechał na wakacje do Polski. Zresztą akurat tu gdzie się zatrzymałem oprócz jego rodziny są 4 pochodzące z Francji. Okazuje się, że lubi tu przyjeżdżać nie tylko ze względu na ceny, ale cytuję: "Chłopie ja tu idę ulicą, a dookoła biali ludzie, uśmiechnięci, #!$%@?, ale biali ludzie. Czuje się jak we Francji jak byłem mały. Zero chust na twarzach, zero darcia mordy, no i konie na Krupówkach tak nie śmierdzą." Dodał jeszcze, że rok temu zabrał rodziców na wycieczkę do Polski na ich rocznicę ślubu. To jego ojciec powiedział, że rzeczywiście to jest środek Europy i póki tu jest jej serce to może nie wszystko stracone, bo Francji to już nie ma.
  • 35
  • Odpowiedz
@nacodybiewwielorybie: Czytałem to parę razy i mam mieszane uczucia. Z jednej strony żal mi tych Francuzów z drugiej czuje dumę że pozostajemy tak zaściankowym, zaciekłym i wychowanym w duchu chrześcijaństwa narodem że zwierzęta z pod znaku pół księżyca nas omijają. Choć nie przepadam za żabojadami z uwagi na pewne życiowe i historyczne sprawy to tych akurat proszę pozdrowić i niech się czują jak u siebie.
  • Odpowiedz
zaciekłym i wychowanym w duchu chrześcijaństwa narodem że zwierzęta z pod znaku pół księżyca nas omijają.


@GregPoland: Im latają nasze wartości. Omijaja bo niski socjal i nie da sie zarobić sprzedając jakąs tandetę.
  • Odpowiedz
Bedac 3,4 lata temu na dorywczej pracy na polnocy Francji spotkalem 70cio letniego bialego francuza... Chwile pogadalismy o dupie marynie, polityce, skad jestem itp. Na koniec ze lzami w oczach powiedzial mi, ze jego kraju juz nie ma :( ze teraz to afryka i zebysmy nigdy do tego nie dopuscili w swoim kraju!
  • Odpowiedz