Wpis z mikrobloga

Mireczki, zdrowotne pytanie do Was.
Od bardzo dawna wyrobiłem sobie nawyk siedzenia w pewien określony sposób - tak jak na załączonym obrazku, tylko noga jeszcze dalej na kolanie, przy samej kostce (czyli w kierunku przeciwnym do tzw. siedzenia z nogą na nodze). Tak okrutnie się do tego przyzwyczaiłem, że jak siedzę normalnie, to aż mnie korci żeby tę nogę wygiąć. Pozycja ewidentnie nie była naturalna od początku, bo jak próbuję tak usiąść drugą nogą to w ogóle nie mogę się ułozyć tak, żeby mnie nie bolało.

I tak się zastanawiam - czy siedzenie w ten sposób może przynieśc jakieś negatywne skutki zdrowotne? Szczególnie z kolanami? Bo od jakiegoś czasu boli mnie kolano, właśnie w tej nodze którą wyginam. Generalnie rzadko boli i w niewielkiej ilości sytuacji, ale sie zastanawiam czy to może nie od tego i czy nie będzie się pogarszało, czy coś.

#pytanie #zdrowie #siedzenie #kolana
Pobierz wyrwiflak - Mireczki, zdrowotne pytanie do Was.
Od bardzo dawna wyrobiłem sobie nawy...
źródło: comment_oTv9jYirQsSkkzTrO7UPBXkgUDGbC7JR.jpg
  • 11
Myslę, że jakoś szczególnie to nie może Ci zaszkodzić. Oczywiście w każdym sposobie siedzenia można by się do czegoś przyczepić i znaleźć jakieś strony, które mogą szkodzić kolanom, czy przepływowi krwi w kończynach, lub też odnaleźć w tym skutek dotyczący bólu kręgosłupa. Jesli jednak sądzisz, że to właśnie od tej pozycji może kolano pobolewać, staraj sie przez jakiś czas nie zakładać tak nogi i zobaczysz czy przejdzie :)
@lili90: Tylko jak długo, o to jest pytanie. Niby próbowałem, nic sie nie zmieniło. Stwierdziłem, że może uszczerbek jest nieodwracalny i się zastanawiam czy teraz go tylko nie pogarszam ;)
@lili90: Nie kojarzę urazu. Nie jestem przy kości (szczupły też nie, ale raczej mięśnie niż tłuszcz, BMI w górnej granicy normalności). Co jest ciekawe jak napieprzam przysiady, to mnie nie boli, tylko w określonej pozycji w określonym zakresie (jakieś tam x do x+10 stopni) i najlepiej bez obciążenia. Dziwna opcja.
@wyrwiflak: A może to od przysiadów? :D bo widzisz, przysiady już moga obciążać kolana, a nie boli cię w ich trakcie, ponieważ jesteś rozgrzany, natomiast gdy siedzisz, już nie. Nie chciałabym zgadywać, więc naprawdę radze zapytać kogoś kompetentnego :)