Wpis z mikrobloga

Siemanko Mireczki,

Chciałbym dołączyć do sieci rejestrator sieciowy do kamer. Tutaj zaczynają się już problemy. #mianowicie nie ma szans, żeby do pokoju w którym jest zasilacz i doprowadzone są przewody od kamer doprowadzić skrętkę pomiędzy rejestratorem, a routerem, ani nie mam wejścia na główny router (znam tylko hasło do sieci). Stąd

1. Zdecydowałem się najpierw na opcję bezprzewodowej karty wkładanej w port usb rejestratora. Niestety okazało się, że rejestrator obsługuje jeden typ kart, produkowany bardzo dawno temu i nie ma szans na jego kupno więc ta opcja odpadła.

2. Dostałem w swoje ręce AP DWL-g700AP, skonfigurowałem go jako repeater (ustawiłem IP z zakresu głównego routera, zmieniłem na ten sam SSID, ustawiłem to samo zabezpieczenie (WPA2), wyłączyłem DHCP, maska ta sama co router i brama na adres routera) i wpiąłem je w port LAN DWL-g700AP. Osiągnąłem połowiczny sukces, bo urządzenie dało się pingować z sieci ale tylko pod warunkiem, że zaloguje się na repeater, a nie na główny router.

Tu moje pytanie - czy dobrze ustawiłem repeater skoro jestem w stanie rozróżnić te dwie sieci? Na pewno łącząc się z AP na przykład na komórkach nie jest przydzielany mi adres IP przez co nie mogę połączyć się do sieci. Czy nie powinienem jeszcze ustawić adresu MAC AP? Pojawił się też inny problem, ponieważ zaledwie dwa pokoje dalej sygnał z routera ma tłumienie na poziomie -80dBm.

Czy tłumienie tego rzędu w ogóle wyklucza jakąkolwiek transmisję bezprzewodową? Czy tryb repeatera nie spowolni za bardzo transmisji? (chciałbym przesyłać mimo wszystko video)

Czy ktoś nie ma może jakiegoś łatwiejszego pomysłu niż kupno repeatera czy skoro już teraz mam taki słaby sygnał (bardzo grube mury) to nie ma to żadnego sensu?

Pomocy. ;)


#router #sieci #bezkabli
źródło: comment_wjCegUNOK8PceoDI0IyXzM2khtuZ3tTE.jpg
  • 13
Repeater będzie jedynie powołał sygnał radiowy z pierwszego routera. Musisz mieć urządzenie z funkcją Wireless client. Dostępne np w dd-wrt.
@19arek93: Racja, mój błąd. Oczywiście chodziło mi o AP Client no bo jakim cudem mógłbym to w ten sposób ustawić. Niestety sygnał jest za słaby / albo źłe ustawiłem. Nie chciałbym też kupować kolejnego urządzenia.
@emdey: masz w ogóle zasięg tego wifi w pomieszczeniu z rejestratorem? jeżeli masz to wystarczy normalny AP w trybie client podłączony do tego wifi, tak jak przed chwilą napisałeś.
@emdey: to w takim razie coś źle ustawiasz na AP. Masz tam jakiś konfigurator, który przeprowadzi Cię przez ustawienia? Normalnie to wygląda tak, że podłączasz się APkiem do sieci wifi, on dostaje jakiś tam adres, a potem po kablu ten rejestrator powinien dostać adres z DHCP od APka. Możesz też spróbować w trybie bridge jeżeli takowy posiada.
@Dolan: No robię to dokładnie tak jak ten gość na filmie, z tym że adres ip rejestratora ustawiam ręcznie. Inne urządzenia mają często już niestety problem żeby się połączyć.
@brokenik: Rozumiem, że to jest niekonfigurowalne. Po prostu kupuje się taką parę, wkłada do gniazdek i z jednej strony jak i drugiej mamy gotowe rozwiązanie jak po LANie, z odpowiednią prędkością?