Wpis z mikrobloga

@mechanicc: mam swój stały zestaw haseł, które pamiętam. Wrócę na stronę za pół roku i już nie będę wiedział, jakie mam hasło, bo będzie spoza mojej listy. Wymyśl sobie teraz jakieś hasło, za kilka miesięcy zobaczymy, czy będziesz pamiętał.
@LOLWTF: ołł łał, to jest tak strasznie bezpieczne :D , takze gratki, masz liste hasel eh..jak mowilem, troche pracy nad pamiecia polecam, skoro jedna literka / moze dwa znaki robia problem, to cos nie halo jak dla mnie
@mechanicc: tak, wystarczająco bezpieczne, mam ich trochę. Także takie spełniające te kretyńskie wymagania.

Pamięć nie działa tak, że jeśli wymyślisz sobie jakieś słowo, to od razu je na zawsze zapamiętujesz.
@m3rcu: tak, ale wystarczy mieć dobre hasło główne (master password) - jedno, a nie 20 takich do różnych stron, i nie musisz się bać o swoje hasła + możesz włączyć podwójne uwierzytelnienie i inne szmery bajery, które zwiększą bezpieczeństwo konta
@LOLWTF: tak, to też prawda. Smutna.
@adriank1410: W KeePass też masz jedno główne hasło, jak chcesz to możesz mieć jeszcze trzymać dodatkowy plik uwierzytelniający na pamięci przenośnej. Wszystko zapisywane w postaci szyfrowanej. Nie ma potem strachu, że nie będziesz miał dostępu do haseł gdy serwis nawali. Wolę mieć samemu kontrolę.

@LOLWTF: Debilne wymogi prowadzą do debilnie prostych haseł ;). Ot paradoks, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo tak naprawdę je zmniejszamy.