Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja.
Mirki mam otwarty rachunek walutowy w BGŻ (po połączeniu BGŻ BNP PARIBAS) dla koron szwedzkich.
W zeszłym tygodniu znajomy ze Szwecji który u nas przebywa poprosił mnie abym pomógł mu wymienić kilka koron. Mówię więc, dawaj gotówkę idziemy do banku i wpłacamy na mój rachunek. Później wymienię tobie to on-line na PLNy po dobrym kursie.

Przyjechaliśmy do banku a Pani przy ladzie informuje mnie że nie może przyjąć środków bo nie obsługują takiej waluty (przed oczami na otwarty mój rachunek walutowy na korony szwedzkie). Konsternacja. Poprosiłem, żeby upewniła się dwa razy. Zawołała koleżankę wyższą stopniem z prośbą o autoryzację wpłaty. Koleżanka konsternacja, zdziwienie skąd u mnie taki rachunek - szybko wyjaśniłem, że otwierałem go oooo tam, 5 metrów od miejsca gdzie stoimy.... Zdziwienie na twarzy pogłębiało się jeszcze bardziej ale z miną zwycięzcy stwierdziła, że koron nie przyjmie. Wykręciłem twarz, podziękowałem i wyszedłem. Po drodze wypłaciłem złotówki i dałem znajomemu kwotę po kursie online przy okazji zaznaczając żeby szykował miejsce u siebie bo mam kilka koron i trzeba je wydać ;)

Przed chwilą zadzwoniłem na infolinię BGŻ BNP PARIBAS - Pani też przez chwilę niepewna, ale wrzuciła mnie na HOLDa i po 5 minutach powiedziała żebym jechał do placówki i wpłacał a jak nie będą chcieli przyjąć to "bić", ewentualnie dzwonić od razu na do nich.

Z tym bojowym nastawieniem idę wymyć zęby i heja do banku.

Ciąg dalszy nastąpi.... :)

#bgz #bank #rachunek #koronyszwedzkie #problem #wplata #bnpparibas #bnp
  • 5
@felixd: Masz jeszcze regulamin:

1. Wpłaty i  zlecenia powodujące uznanie rachunku mogą być dokonywane w złotych lub w walutach obcych, podanych w Tabeli kursów walut BGŻ S.A., z zastrzeżeniem, że Bank BGŻ nie prowadzi obrotu bilonem w walutach obcych.

Rozumiem, że wpłacasz w oddziale dawnego BGŻ, a nie BNP?