Wpis z mikrobloga

@Orzeech: hej, chciałbym Cie spytać o biznes w Szwajcarii a zwłaszcza w okolicach Genewy. Jak to tam wyglada? Da się rozpocząć cos od zera? Czy Szwajcarzy beda raczej źle postrzegac obcokrajowca?
@reflex1: Chciałem Cię podpytać o kilka rzeczy, których jeszcze nie wyczaiłem. 1. Załóżmy że złapała mnie policja (na szczęście nie zdarzyło się) - robią jakieś problemy jak we Francji, że nie mam francuskich blach czy coś? 2. Sklepy nocne? 3. O co chodzi ze stosunkami USA - Szwajcaria? Jak kilka mies temu zakładałem konto w UBS to mnie pytali chyba z 10 min czy na pewno nie byłem w USA i
@Orzeech: Jeśli nie jesteś zameldowany w Szwajcarii, to się nie przyczepia o polskie blachy.A jak jesteś zameldowany, to masz 6 miesięcy na zmianę(ale tylko teoretycznie, bo mam kumpla, który od lat jeździ na polskich, bo taniej)
Sklepy nocne są tylko małe prowadzone najczęściej przez Afgańczyków I ważna informacja, sprzedaż alkoholu jest zabroniona miedzy 21h, a 7h
Szwajcaria się ugięła USA w temacie tajemnicy bankowej i muszą donosić im na wszystkich, którzy
@reflex1: Dzięki za info. Jeszcze jedno pytanko: jakie są korzyści z mieszkania po stronie szwajcarskiej? Chwilowo jestem po stronie francuskiej, bo dużo taniej, ale myślę nad przeprowadzką do genewy. Słyszałem o jakichś odliczeniach od podatku, coś takiego? Wiesz może? @okniarz: 1. to budowlanka 2. produkcja i dystrybucja ubranek dla dzieci

Swoją drogą nieźle wczoraj fajerwerki walnęły :)
@Orzeech: Szczerze powiedziawszy, to żadnych korzyści z wyjątkiem możliwości dostania pobytu stałego i w dłuższej perspektywie paszportu szwajcarskiego.
Fajerwerki dobre jak co roku. W tamtym roku na taki pokaz wydali milion CHF
@Orzeech: możesz jeszcze powiedzieć jaki sektor budowlanki? Ja osobiście zajmuję się też budowlanką a konkretnie oknami w Polsce i we Francji, od dłuższego czasu marzy mi się wejście do Szwajcarii.
@okniarz: Gość jest tynkarzem i mówił że obecnie robi głównie na zleceniach dla kogoś, nie pamiętam dokładnie jak on to tłumaczył, ale zostalo mi w głowie że brutto zarabia 7-9k franków. Aha, no i widziałem jego dom w Polsce. :)
@reflex1: tak? Wiesz dlaczego? Nie miał dostosowanego produktu? Za dużo Szwajcarzy wymagają?
@Orzeech: no to fajnie, podwykonuje jakiej większej firmie. Tynki to specyficzna branża, mało jest dobrych i się mogą faktycznie cenić :)
brutto zarabia 7-9k franków.


@Orzeech: Przecież to jest nielegalne w Szwajcarii. Jak masz z nim kontakt, to powiedz, ze mogę spróbować mu pomoc w odzyskaniu zaległej kasy