Wpis z mikrobloga

Shadowban (pol. cieniobanicja) jest to ukrywanie treści dodawanych przez użytkowników bez ich wiedzy.
Co to znaczy? Gdy masz shadowbana część twoich wpisów (jakieś 50%) nie będzie się wyświetlać w "wszystkie wpisy" na mikroblogu. Jedyna opcja sprawdzenia czy dany wpis jest ukryty to sprawdzenie na niezalogowanym http://www.wykop.pl/mikroblog/wszystkie/

- wpis nie jest widoczny we "wszystkie wpisy" - czyli kilka tysięcy mireczków aktualnie przeglądających mirko nie zobaczy go
- wpis jest widoczny dla ciebie (nic nie podejrzewasz, że coś jest nie tak)
- wpis jest widoczny dla twoich obserwujących
- wpis jest widoczny ze strony tagu (jeżeli jakiegoś użyłeś)
- wpis jest widoczny dla osób, które zawołałeś tagiem lub zawołałeś bezpośrednio
- osób, które wejdą w bezpośredni link do wpisu

Kiedy wprowadzono shadowbany na mirko?
- shadowbany wprowadzono ok. 2 lata temu nie informując o tym mirków
- regulamin ani faq wykopu nic nie mówi o takich metodach banowania i karania mireczków

Kto dostaje shadowbana?
- osoby niewygodne dla pewnych kręgów
- osoby, które zostały zczarnolistowane przez wiele osób
- osoby o niskiej reputacji (dostają mało plusów)

Jak wyjść ze shadowbana?
- musisz otrzymać dużo plusów za swoje wpisy
- zebrać nowych obserwujących
- ew. usunąć i założyć nowe konto

Dostałem powiadomienie, ze mój wpis nie jest widoczny, co robić?
- możesz spróbować usunąć i dodać go jeszcze raz

#shadowban #shadowbanbot #shadowbanfaq #atencjasieniezgadza
  • 56
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi ludzie, czy im już całkowicie się w dupach poprzewracało, czy po prostu @wykop chce ograniczyć ilość swoich użytkowników oraz cofnąć się w rozwoju (tak jak systematycznie podupada inteligencja moderatorów)?

Przecież 100x lepiej jest dostać bana na kilka dni, niż dostać takie GÓWNO, a później się człowiek zastanawia, czy wpis widać, czy nie, czy k*rwa co!?


@ketorw: nie wiem jak u Ciebie ale ja od kilku dni już
  • Odpowiedz
a ile czasu trwa taki shadowban?


@ketorw: podobno jak zaczniesz dodawać wpisy i dostawać za nie dużo plusów to znikną. Żaden problem - nawstawiałem panienek z fajnymi cyckami, plusy same się zleciały i mam spokój ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
taa, albo baity pozarzucać, potrollować, pseudo #rozdajo itp.. ale jaki to #!$%@? ma sens eh.. upadek jest bliski


@ketorw: po ostatniej aferze z manipulacją skrajnych prawicowców i właśnie tych szadołbanach mocno zwątpiłem w wykop.
  • Odpowiedz
@ketorw: Wnerwia mnie trochę takie podejście z serii "mi się należy".

A zastanawiałeś się może czasami co podyktowało programistom podjęcie tego ruchu?

- wpis nie jest widoczny we "wszystkie wpisy" - czyli kilka tysięcy mireczków aktualnie przeglądających mirko nie zobaczy go

- wpis jest widoczny dla ciebie (nic nie podejrzewasz, że coś jest
  • Odpowiedz
@joookub: czego 'jestem pewien'? skonkretyzuj pytanie proszę

nawet jeśli po głębszej analizie jest to logiczne, nie powinno się tego robić za plecami użytkowników..
  • Odpowiedz
@joookub: bo dopiero ostatnio na jaw wychodzą takie właśnie gówna. Po za tym chyba zauważyłeś regularnie upadający poziom tematów, nie? Za niedługo osiągnie on dno jak kafeteria heh..
  • Odpowiedz
@ketorw:

bo dopiero ostatnio na jaw wychodzą takie właśnie gówna.

Pierwszego shadowbana dostałem rok temu.
Było o tym głośno w gorących na mirkach, z początku traktowałem to ulgowo, potem, gdy go dostałem, trochę się wnerwiłem. Potem sprawa przycichła, mój shadowban minął dzięki bordo i historia zatoczyła koło. "Takie gówno" wyjdzie na jaw i za rok i zaraz znowu będzie
  • Odpowiedz