Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki,czy ktoś mógłby mi polecić książki dystopijne/antyutopijne w stylu takich powieści jak:
"Nowy wspaniały świat", "451 stopni Farenheita" albo "Władcy much"?

Nie muszą to być jakieś super wybitne utwory, przede wszystkim chodzi mi o wykreowany przez autora świat oraz ukazanie przemian społecznych i tego co się dzieje w psychice bohaterów.

Googla już użyłam :D Wiem, że takich zestawień jest sporo, zależy mi po prostu na takich waszych tytułach - pewniakach :)

#ksiazki #czytajzwykopem #fantastyka
  • 14
@ojacieniemoge: Standardowo 1984, o dziwo Igrzyska Śmierci, szczególnie ostatnia część, My autorstwa Eugeniusza jakiegoś tam - jeszcze nie czytałam ale to ma niby byc prekursor tego gatunku w literaturze rosyjskiej.

Edit: I jeszcze Myszy i ludzie, ale to w kontekście depresji w stanach w latach 30.
@citrus: jw. Limes inferior Zajdla jest genialne. Poza tym Make Room! Make Room! Harry'ego Harrisona o życiu w zatłoczonym świecie przyszłości w temperaturze wyższej niż ta teraz, w którym brakuje wody pitnej. Podciągnąłbym jeszcze The Moon is a Harsh Mistress Heinleina o wywoływaniu politycznej rewolucji na Księżycu, który pełni rolę kolonii karnej.
@citrus: Masz rację z Orwellem. Dzięki że mi o nim przypomniałaś, bo od kilku lat się zbieram do niego, a ciągle jakieś inne ksiązki mi wpadały:) O tak, ten gatunek też mi bardzo odpowiada :) Powodzenia z magisterką w takim razie, bo to ciekawy temat :)