Wpis z mikrobloga

Ponoć w Polsce są upały. Zdążyłem zauważyć po psioczących komentarzach i hejterskich uwagach, że za gorąco, psy i dzieci się duszą po autach i pogoda żyć nie daje...

Smutno mi z tej mentalności. Siedzę akurat we Włoszech, na wybrzeżu od pewnego czasu. Tu latem średnio +35 stopni w cieniu; nocą powyżej +20. Nikt nie narzeka, każdy uśmiechnięty, miły, otwarty i wyluzowany. Jakoś nie ma smutów i żali. Słońce dogrzewa, a jak za gorąco, to się przysłania okno lub włączą klimę bądź wietrzy - jednak nikt specjalnie nie unika powietrza. Miło, sympatycznie. Od maja do października takie temperatury - pochmurnych dni niemal zero - i jakoś nie słyszałem, by ktoś narzekał na pogodę... mało tego - by narzekał na cokolwiek...

Bawcie się dobrze, za kilkadziesiąt godzin pewnie znowu nad polskim horyzontem zrobi się pochmurno i wyskoczy +15 w sierpniu - polarek będzie jak znalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grażyna jakaś tylko doda, że "po Anki zimne noce i poranki", a słońce znów zniknie za chmurami do jakiejś połowy/końcówki września, bo te średnie ~50 dni słonecznych w tym kraju (rocznie) nie wzięło się z kapelusza. Ja tam wolę upalne dni, gorące noce i zero chmur na wieczność, a każdemu kto teraz narzeka na pogodę w PL - życzę ochłody, wiecznych chmur i wreszcie trochę mrozu... :)

#pogoda #upaly #polska #italia #antoniofacaldo
Pobierz
źródło: comment_Fk7KILOAjQav7vVlDcRx8XyGb7V9Yw5n.jpg
  • 9
cały ten twój bełkot jest nic niewart :) skoro w PL jest srednio 50 dni słonecznych to oczywistą oczywistością jest to, ze kiedy słońce #!$%@? tak jak dzisiaj i zapewne jutro to jest nam źle bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich temperatur. byłbym zapomniał - usuń konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe jakby w południowych Włoszech było w zimie -20 i metrowe zaspy to czy by nie psioczyli?


@LBL-LBL: Nie wiem, na zaspy też psioczę - jednak upałów nigdy za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tino: Całe życie narzekałem na lato, upały w Polsce i lubię chłodne dni. Aktualnie u mnie 15 - 16 stopni to maksimum i nie chodzę w polaru tylko normalnie w krótkim rękawie. Wcześniej było wiele deszczowych, pochmurnych dni i nie narzekałem.
@Tino: Mi smutno z Twojej mentalności, nie każdy musi lubić #!$%@? piekarnik. Włosi, od setek lat przyzwyczajeni do swojego klimatu, stricte południowego, no #!$%@? świetny przykład.
@MATiASSek: Nie jestem Włochem, a czuję się tu jak ryba w wodzie. Żaden problem wyjść w południe na miasto. Ciepło, przyjemnie. Również w Polsce jak są upały, to wybieram się na rower i dopiero zaczynam oddychać normalnie. Taki organizm.

Mam dość takich drobiazgów pogodowych - nawet uchylone okno w nocy, rano potrafi przymrozić... ciągłe kurtki, kurteczki, polarki. Pamiętam to, letni wieczór po upalnym dniu - siedzisz nocą na zewnątrz i już