Wpis z mikrobloga

Kto ogarnięty fan HP odpowie mi na pytanie. W 4 części na cmentarzu gdzie odradza się... Sam wiecie kto :D Harry spotyka Lucjusza Malfoya. Czemu w Zakonie Feniksa nie zamknęli do Azkabanu Lucjusza skoro pomagał LV i HP był tego świadkiem.
#harrypotter
  • 17
@so0owa: Bo po pierwsze słowo nieletniego czarodziej niewiele znaczy, a po drugie oni generalnie twierdzili, że byli pod wpływem zaklęcia cruciatus. Syriusz też musiał się ukrywać, choć Potter, Lupin i nawet Snape wiedzieli, że Pettigrew jednak nie zginął tylko upozorował własna śmierć.
@so0owa: nikt mu nie uwierzył. Tylko Dumbledore wierzył Harremu, że Sam-wiesz-kto się odrodził. Tym bardziej nikt by nie uwierzył że był tam Lucjusz. Ale nie doszukuj się logiki w harrym potterze. Jakie czas temu czytałem wszystkie części po angielsku i dopiero teraz widziałem jak absurdalna jest ta książka. Czarodzieje, róźdżki, smoki...
@so0owa: W tym na początku? Gdyby podali mu eliksir, to nie mogliby już go oskarżać o kłamstwa, a że Potter mówił prawdę, to nie było im to na rękę xD
No i oczywiście kolega wyżej też ma rację, cała seria ma tyle braków logicznych, że generalnie doszukanie się jakiegoś nie jest żadnym wyczynem :v
@Salieri_: @albert-penrose: Macie rację. Ale minister bał się z Dumbledore zbiera armie przeciwko niemu więc jak by prawda wyszła na jaw że LV powrócił to nie musiałby się obawiać Dumbledora :D Faktycznie trochę jest nielogicznych rzeczy całkiem sporo.