Wpis z mikrobloga

Z cyklu Jędrzej w Arabii.

Siedzę już tu tydzień, a dzisiaj dopiero dziwna sytuacja. Idę do sklepu po coś do picia (szkoda że bez %), zaczepia mnie banda dzieciaków. Odważniejszy wyciąga swojego iPhona i robi ze mną zdjęcie inny się pyta skąd jestem. Odpowiadam mu że z Polski a oni, od razu, że Robert Lewandowski, Bayern Munchen very guuud! :D

Wracając ze sklepu muszę iść wzdłuż mało ruchliwej lokalnej drogi (ma tylko 3 pasy w każdą stronę). Wszyscy na mnie trąbią pokazują palcami, chyba pierwszy raz białego człowieka widzieli. Na sam koniec jakiś Saudyjczyk odwiózł mnie swoim GMC do hotelu, bo to się nie godzi by gość w tym kraju pieszo chodził. a to wszystko w ciągu 30 minutowej wyprawy do sklepu.

P.S. Nigdy nie jadłem tak ostrych czipsów jak te

#arabia #podroze #podrozujzwykopem #arabiasaudyjska #zakupy #jedrzejopowiada
Jedrula93 - Z cyklu Jędrzej w Arabii.

Siedzę już tu tydzień, a dzisiaj dopiero dzi...

źródło: comment_GAjFBqChB8jgiYF1hDy8GVIBOcGAfQVe.jpg

Pobierz
  • 9
@Jedrula93: a jo żem bendonc w emiratach nie doświadczył żadnego "paczta biały człowiek", wszyscy tam począwszy od pełnoprawnych citizenów poprzez gastarbajterów z Malezji skończywszy na najniższej warstwie społecznej z Indii mieli idealnie wyrabane na "białego" a nawet dało się odczuć lekkie poczucie wyższości emiratyczyków nad zepsutymi poganami z zachodu

Gratuluje zakupu pikantnych chrupek, smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gentelman: taki z Ciebie Janusz, że nie masz pojęcia o czym mówisz. W ZEA masz cywylizacje i szejków. Ja jestem na prowincji w Najran. Arabia to dosc zamkniety kraj. Tutaj w Najran biali ludzie są tylko z mojej firmy. Taksowek jako takich nie ma tylko ludzie sie zatrzymuja i podwożą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@atoic: no szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°) w
@Jedrula93: W Jeddah chodzą też na brązowo I granatowo. Tylko w Rijadzie wszystkie kobiety chodzą w 100% na czarno, chociaż i tak oszukują srebrnymi wstawkami.
@Jedrula93: taki ze mnie janusz że nie wiem o czym mówie, a podzieliłem się moimi spostrzeżeniami po wizycie w w ZEA, czytaj ze zrozumieniem szwagier ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Tak też pomyślałem że to jakaś prowincja skoro robią z białego atrakcję turystyczną, a wracać z markjetu przy 40-60 temperaturze piechota to jednak cebula mocno, elo
@Pieron: w Rijadzie chodzą też "normanie ubrane" tylko z hustą na głowie, dżinsy i te sprawy :P, ale tutaj Najran twarz widziałem tylko pielęgniarki :P

@gentelman: przy 54 stopniach :P ale temperature tutaj znosi sie duzo lepiej niz w PL. To jak miałem sie wybrać do marketu jak nie mam samochodu :P