Wpis z mikrobloga

Mnie tam Bitcoin już znudził, możliwości ma ograniczone i 10 minutowy blok. Przyszłość to Ethereum i różnorodne aplikacje na blockchainie np. zdecentralizowany wykop, rynek predykcji, czy zdecentralizowane autonomiczne organizacje. Jak ktoś ma majątek większy, to niech zacznie się już powoli wyprzedawać, bo z czasem Bitcoin będą używać tylko osoby emocjonalnie przywiązane(zajmie to jeszcze kilka lat co najmniej). Ew. można zrobić Bitcoin na Ethereum, poprostu przenieść stany konta do kontraktu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bitcoin #kryptowaluty #ethereum
  • 11
Jak ktoś ma majątek większy, to niech zacznie się już powoli wyprzedawać, bo z czasem Bitcoin będą używać tylko osoby emocjonalnie przywiązane(zajmie to jeszcze kilka lat co najmniej).


@andrzejkwo: gadasz bzdury kolego i nie wprowadzaj ludzi w błąd przynajmniej teraz w momencie kiedy BTC prawdopodobnie wystrzeli.
Bitcoin był jest i będzie bo to już teraz jest waluta rezerwowa, na której opierają się wszystkie inne. Widzę, że jeszcze się uczysz i nie
Żaden copycoin nie będzie w stanie przebić efektu sieci btc.


@pawlo74: Taki młody projekt, a już takie wnioski. Spokojnie nie umieramy jutro. Zobaczymy co się stanie za 10 lat, scenariuszy może być tysiące.
@xrn51: wiem, wiem, znam Twoje zdanie od początku ;) Stawiam, że rozłożyłeś swoje inwestycje na różne projekty i masz nadzieję, że któryś kiedyś wystrzeli niespodziewanie ale pozwól, że Cię zmartwię. Podtrzymuję to co napisałem i Ty również kiedyś to zrozumiesz potrzebujesz tylko więcej czasu.
Ja wiem jaki macie problem za dużo czasu spędzacie na nowych "wspaniałych" projektach, które kiedyś przebiją bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też tak
@pawlo74: A co jezeli za jakis czas okaze sie ze btc jednak nie jest tak wspanialy. Ze komputery kwantowe czy inne nowe ustrojstwo spowoduje jego obalenie ? Myslze ze Tworcy internetu g3 tez mysleli ze nikt i nigdy nie wymysli nic lepszego, az tu nagle takie LTE wyskoczyl ... Mysle ze mowiac o crypto jestesmy na poziomie intela 386 albo nizej. Do czasu i7 czy dyskow SSD jeszcze daleko.

Co nie
@xrn51: w porządku przecież wiesz, że ja nie lubię się z Tobą spierać. Dajmy sobie czas a czas pokaże jak będzie. To o czym piszesz to science-fiction i nie ma zastosowania w przypadku BTC. I najważniejsze o czym wszyscy zawsze zapominacie bitcoin to nowy internet, protokół internetowy a nie tylko waluta. Waluta to tylko jego pierwsza aplikacja jak e-mail dla starego internetu.
Za dużo oczytałeś się wywodów genialnych deweloperów z ich
@pawlo74: Masz racje nie ma co się spierać :D Ale jedna myśl mnie naszła. Jak opowiadam znajomym i bitku odpowiadają mi dokładnie w ten sposób

> Za dużo oczytałeś się wywodów genialnych deweloperów z ich wspaniałymi wynalazkami.
@xrn51: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) dobre, z tym że Satoshi Nakamoto jest genialny i nigdy nikogo nie przekonywał tak jak Twoi devowie, Satoshi zawsze mówił, że: "jeżeli ktoś nie rozumie czym jest bitcoin to on nie ma czasu żeby to tłumaczyć".
@andrzejkwo: z ethereum jest jeden problem. Wiele technologii pojawiło się zbyt wcześnie i tym samym zbyt wcześnie upadło.
Bitcoin to przy Eth dziadek, w praktyce dziecko (wielkość bloku, SPV mining), rynkowo niemowlę (dostępnosć, rozpoznawalność, rzetelna edukacja, bariery legislacyjne).
W momencie premiery bitcoina nikt nie przejmował się selfish miningiem, SPV miningiem, wielkością bloku, rozmiarem blockchainu na dysku, centralizacją kopania (chińskie farmy i poole), bitlicense, botem na mtgox, altami - scamami, sporem Core