Wpis z mikrobloga

@pyry2gzikiem: zależy... ja np nosilam aparat staly 2 lata i 3 miesiace. Pozniej mialam zalozone druty z tylu zebow ktore mialy sie trzymac 6 lat a rozwalilo sie to to po 2 miesiscach. Teraz zeby mam gorsze niz przed zalozeniem aparatu.
  • Odpowiedz
@policjaa: Mój brat też nosił aparat, półtorej roku, albo dwa. Teraz ma zgryz taki sam, jak przed założeniem, więc parę tysi w błoto - to jego opinią się posiłkowałem pisząc ten temat. Posłuchajmy, co mają inni do powiedzenia.
  • Odpowiedz
@pyry2gzikiem: Po pierwsze to wszystko zależy od stopnia wady.

Przemieszczanie zębów w łuku polega na resorpcji kości zębodołu z jednej strony zęba i nadbudowie z drugiej strony .W ten sposób dochodzi do jego przemieszczania .Jest to zupełnie naturalne i nieodzowne przy leczeniu ortodontycznym. Pod koniec leczenia zęby się unieruchamiają, a proces stabilizacji zębów w nowym położeniu trwa jeszcze dłuższy czas w trakcie noszenia aparatu retencyjnego-fazy stabilizacji. Także nawet po zdjęciu aparatu
  • Odpowiedz
@pyry2gzikiem: U mnie niby zadziałało z jednym minusem. Kochana pani doktor chyba zbyt szybko albo zbyt mocno chciała naprostować dwójkę i tydzień temu okazało się, że ząb obumarł. Ponoć mam w #!$%@? szcześcia, że sam jeszcze nie wypadł/ nie złamał się. Uważaj do kogo idziesz. U mnie zabawa może skończyć się na implancie, czyli #!$%@? grubo ~8k cebuli.
  • Odpowiedz
@pyry2gzikiem: ZAWSZE po ściągnięciu aparatu trzeba nosić retainer czy to stały czy ściągany. Zęby stabilizuja się minimun 15 lat dlatego jeśli nie będzie się nosić r. To wrócą do poprzedniego stanu. Nierzadko jest tak, że retainer nosi się już do końca życia. Jak czytam te wpisy wyżej to aż mnie ciary przechodzą do jakich konowałów niektórzy tu chodzili. Na zęby nie polecam cebulić.
  • Odpowiedz