Wpis z mikrobloga

#!$%@?... i7 5820K 32 GB ram Gtx 980 ti i dysk ssd i to gówno od #microsoft #windows10 robi wszystko około 3-4 sekundy wolniej od Windowsa 8.1. Na początku myślałem ze ja coś #!$%@? wiec postanowiłem zrobić format i czystą instalacje win10, ale nieeee nadal to samo... wracam do #windows8.1 bo tam to jednak było milutko i szybciutko. Mam nadzieje ze za pół roku po 100 aktualizacjach dziesiątka będzie działać jak 8.1 .
  • 8
  • Odpowiedz
@LuZZiomek: to może coś nie tak z jakimiś sterownikami?

U mnie jest odwrotnie, tzn. 10-tka działa dużo szybciej od 8.1, a też mam procka z K na końcu :) (niestety starszy model), dysk SSD i wszystko odpala się błyskawicznie. Największą różnicę widzę w uruchamianiu systemu, nie dość, że po prostu szybciej się ładuje, to jeszcze jak wpiszę hasło i kliknę enter, to niemal natychmiast pojawia się pulpit, na 8.1 musiałem
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: czyli, bo Tobie źle działa, to inni też mają wyrażać się niepochlebnie?

Zobacz mój komentarz wyżej i dodaj do tego mnóstwo nowych funkcji jak np. otwieranie w okienkach aplikacji ze sklepu, czy centrum akcji/powiadomień, nowe menu Start, wirtualne pulpity, aplikacja Xbox (może strumieniować gry z XOne).

Naprawdę jeszcze Cię dziwi fakt, że ludziom tak podoba się 10-tka? W moim przypadku nie widzę absolutnie żadnego powodu dla którego miałbym robić
  • Odpowiedz
@LuZZiomek: a jeszcze jedna sprawa, zaraz po aktualizacji miałem duże problemy z ogólnym działaniem systemu, znikały ikonki z paska zadań, aplikacje nie chciały się uruchamiać... Okazało się, że winny był Avast, wywaliłem go w cholerę i po restarcie wszystkie problemy od razu zniknęły.
  • Odpowiedz
  • 0
@Firenz: oczywiście ze ma prawo XD każdy sprzęt działa inaczej, ja myśle ze Microsoft po prostu jeszcze nie ogarnął dobrze najnowszych płyt głównych X99 i dlatego tak #!$%@? to działa na moim sprzęcie .
  • Odpowiedz
@LuZZiomek: Ja miałem dość dziwne rzeczy z moim Core 2 Duo E6420, 3GB RAMu i GTS450.
Wszyscy zachwalali Win7, że jest szybki i nie potrzebują zmiany na Win8... U mnie Win7 chodził niesamowicie powoli, a system po reinstalacji nie nadawał się praktycznie do użytku przez miesiąc (dopiero potem, gdy się zainstalowały aktualizacje i coś tam się ułożyło, można było cokolwiek zrobić bez rwania włosów z głowy).
Win8 zawsze błyskawicznie chodził,
  • Odpowiedz