Wpis z mikrobloga

Cześć, to znowu ja. (Poprzedni wpis)

Mocno przystopowałem przy pracach nad aplikacją, ponieważ zająłem się swoją pracą. Nie zmieniło się zbyt wiele wizualnie, jednak dużo zadziało się wewnątrz kodu. Przepisałem projekt pod inny framework i wzorzec, dzięki któremu moja praca jest efektywniejsza. To tyle słowem wstępu.

Przejdźmy do konkretów. ;) Zamierzam wkrótce wydać wczesną wersję alpha, która na pewno nie będzie miała nawet połowy funkcjonalności. Celem tego jest wczesne wykrywanie i usuwanie bugów na bieżąco. Ja prócz naprawiania błędów, które z pewnością się pojawią, zajmę się przede wszystkim dodawaniem nowych funkcjonalności. Nowe wersje wydawane będą co kilka dni (to będzie zależeć od ilości mojego wolnego czasu). Coś wzorem Windows Insider. Nie myślałem jeszcze, czy umożliwić testowanie wszystkim, czy jednak kilku/kilkunastom osobom.

Jak mówiłem, prace nie posunęły się zbytnio, lecz to co jest już zrobione to:
- widok strony głównej, wykopaliska (sortowanie według liczby kom., wykopów i daty) oraz hity (filtrowanie na znaleziska z dnia, z tygodnia lub miesiąca);
- szczegóły znaleziska i komentarze;
- wbudowana przeglądarka;
- widok ustawień;

Jeszcze jedno, myślałem nad nazwą. Jedyne co przyszło mi na myśl to: Wykop 10 oraz Wykop dla Windows 10. Nie mam kompletnie głowy do tego. Pomóżcie. ;)

To tyle, na koniec: jeśli ktoś jest zainteresowany informacjami dotyczącymi aplikacji, to tworzę tag #wykop10 gdzie będę starał się umieszczać jakieś szczegóły o postępach.

#bojowkawindowsphone #windowsphone #wp10beta
Pobierz
źródło: comment_TRp9bUStqzAZPZZDbSePwIfoxm5EYwmh.jpg
  • 23
@konradkal: Jeśli alpha to tylko w zamkniętych testach. Wielu ludzi nie zrozumie że to wersja testowa i będą na Tobie psy wieszali. Zapytaj LubieLiscie i Koseckiego jak to u nich wyglądało zaraz po udostepnieniu Tylko Mirko, a wersja była już w zaawansowanej becie można powiedzieć.
@konradkal:

- żadna appka nie ma podpowiedzi jak wpisujesz tagi, tak jak jest na przegladarce że wychodzi lista który jest najpopularniejszy jak zaczynasz wpisywać
- lennyface podczas wpsiywania komentarzy (inne appki nie daja mozliwosci dodania lennego ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- nocny/dzienny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- płomien przy goracych znaleziskach (brakowalo ich dlugo na wersji androidowej)
- miniaturki/optymalizacja - obecnie na appce
@konradkal: pisać więcej jak sobie przypomnę czy starczy Ci propozycji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo oprocz tego zawsze jest problem z cytowaniem postów innych osób w takich apkach, więc może dodatkowy przycisk który by odpowiadał już z gotowym cytatem? Jeszcze tło, to czarne windowsowe tło wygląda słabo (nawet w windows10 dodali możliwość zmiany tła z tego powodu), jakbym mógł zasugerować kolor szary tła (tak jak jest tutaj