Wpis z mikrobloga

@nieumiemtanczyc: Dokładnie tak, ale obecni nacjonaliści w prostej linii wyewoluowali z tamtych środowisk - część z nich zobaczyła, że pomykanie ze swastami nigdy nie pozwoli im zdobyć zbyt wielu zwolenników, wymienili je na celtyki, przestali się ubierać tak jak wtedy i jak widać dzisiaj ich taktyka była skuteczna.
Dokładnie tak, ale obecni nacjonaliści w prostej linii wyewoluowali z tamtych środowisk


@archiemax: masz trochę racji, ale tylko trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdź ile tzw "normalsów" udziela się obecnie w ruchach nacjonalistycznych
@nieumiemtanczyc: Wiem, że obecnie jest niejako na to moda i tzw "normalsi" stanowią coraz większą grupę, własnie to napisałem - akcja rebrandingu zakończyła się powodzeniem. Natomiast wierchuszce cały czas znacznie bliżej właśnie do starych ziomków niż do zwykłego patriotyzmu. Zresztą to samo jest na stadionach - haseł wykrzykiwanych albo na transach już nie a tyle co kiedyś, ale ludzie pozostali właściwie ci sami (chodzi mi o "decyzyjnych").
@archiemax: W organizacjach nacjonalistycznych typu ONR czy MW skinów(nazi) już nie ma, co najwyżej pojawiają się na jakichś manifestacjach krzyż celtycki jako symbol nacjonalizmu jest prawidłowy, biorąc pod uwagę udział Polskich nacjonalistów w powstaniu warszawskim (którzy z resztą rozsądnie nie chcieli żeby one wybuchło, ale jak wybuchło to wzięli w nim udział) zrzeszonych między innymi w NSZ