Wpis z mikrobloga

Wróciłem właśnie z Grilla organizowanego przez @al_ganonim z okazji zakończenia akcji #laptopdlaganonima, impreza odbyła się w #krakow'skim Obserwatorium Astronomicznym. I muszę wam powiedzieć pare dobrych i złych rzeczy.

Przde wszystkim dobre:
Mimo tego, że musiałem wrócić wcześniej do domu z powodów osobistych, bardzo się ciesze, że mogłem spędzić z wami choć tyle czasu! Żałuje, że nie mogłem was poznać lepiej bo jesteście zgrają bardzo fajnych śmieszków i przy sposobności chętnie znowu spotkam się z wami.

Al po raz kolejny zaskoczył mnie oddaniem swojej pasji. Wycieczka po Obserwatorium była bardzo fajna, mimo tego że jakieś 5 lat wcześniej byłem już w tym miejscu. Widać, że facet ma pasje i chce ją rozwijać, widać co potrafi i jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że mogłem (mogliśmy) mu pomóc. Wierze, że ten gest da mu otuchy i motywacji do realizowania swoich celów i do poglębiania pasji. Choć nigdy wcześniej go nie widziałem, zaufałem, że jest dobrym człowiekiem i teraz wiem, że zrobiłem dobrze!

Niestety, jest też mroczna strona tego spotkania:
Mianowicie bardzo, ale to bardzo zabolało mnie to w jakim stanie jest OA.. Jest ono niesamowicie niedofinansowane! Drzewa które po ostatniej wichurze nie zostały uprzątnięte, inne zasłaniają swoimi koronami teleskopy, ścieżki nie są doprowadzone do stanu użyteczności.

Jest mi niezmiernie przykro, bo widzę jakie to miejsce ma potencjał i widze, jak dużo roboty robią chłopacy pracujący tam. Również fort na terenie obserwatorium jest bardzo ciekawy i nie przypuszczałbym, że dowiem się tyle na temat historii tego miasta! Niestety tak jak wszystko inne - popada w ruine przez brak środków na renowacje go.

Mimo wszystko całą wycieczke zapamiętam bardzo miło, ciesze się, że poznałem Al_ganonima i wszystkie osoby, które przy nim był na grillu. Nie dajcie mu zapomnieć o tym co robi! Bo samo oprowadzanie wychodzi mu świetnie!

Pozdrawiam was serdecznie,
Sorek

#astronomiaodkuchni #laptopdlaganonima #krakow #krakowpiwo

@henk @dzangyl @smailchel @rotero @kosmo1989 @kasik913 @MrTukan @polok20 @Pantograf @messern @Pasztetowa @krztop @mactrix @atencjuszka
  • 12
@wszyscy: Dzięki za wizytę! Było mi bardzo przyjemnie Was oprowadzać. Dziękuję za wspólnie sobie pomaganie przy sprawach okołogrillowych. Dzisiejsze (wczorajsze?) spotkanie sporo mnie nauczyło w kwestiach organizacyjnych, bowiem to był pierwszy taki grill w OA od wielu lat, na który zaproszone zostały w większości osoby nie związane z instytutem. Przy okazji następnej imprezy będę uczulony żeby zwracać uwagę na to, czego zabrakło tutaj. Przede wszystkim, załatwię sobie pomocnika, który zajmie się przygotowaniem
@Al_Ganonim: Ech, a ja mama akurat taki tydzień, że wychodzę rano, a wracam praktycznie nocą i 0 czasu dla siebie :( A poszedłbym... Tym niemniej będę obserwował, jak będzie jeszcze jakaś wycieczka, to się piszę :)
@Al_Ganonim: karimatę zostawiłem celowo bo widziałem, że może się jeszcze przyda. Kiedyś przy okazji odbiorę :).
Wycieczka po obserwatorium bardzo fajna. Widać, że masz doświadczenie i pasję w tym co robisz.

W kwestii organizacyjnej rzeczywiście dobrze byłoby się zająć połamanymi drzewami, które mogą stanowić zagrożenie.
Co do grilla to poradziliśmy sobie dzięki pracy zespołowej całkiem nieźle. Przydałoby się może jakieś mocniejsze źródło światła ;).

Obserwacje oraz informacje jakie przekazałeś były bardzo