Wpis z mikrobloga

#eu4 #
#europauniversalis

Wczoraj skończyłem moja grę RON i udało mi się osiągnąć 4: Ten z sejmem, z husarią, z naval morale oraz rzutem na taśmę Poland can into space ()

A Wam mireczki, ile się udało maksymalnie zdobyć osiągnięć w czasie jednej rozgrywki?

PS: nie liczcie royal marriage ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@meiji:
Tak 13 w mojej grze Austria/Włochy, o ile dobrze liczę.
Pile of Gold, Double the love, Vasa or Wettin, World Discoverer, Georgia on my mind, Italian Ambition, Total Control, The grand armada, The pen is mightier than the sword, Trade hegemon, That's a Silk Road, Over a thousand, World Conqueror
@meiji: Przebij mnie - zostałem wybrany na cesarza w HRE, Polska przestała istnieć (bo nie było Polski tylko HRE :P ), Niemcy pod panowaniem Francuzów, a Włosi gangbangowali Austrię, która ostatecznie zasiedliła cały Nowy Świat. Kocham EU4 :D
@meiji:
Aby stworzyć Włochy trzeba było (jest?) trzech warunków - przewaga BaseTax w prowincjach o kulturze włoskiej, posiadanie 6 konkretnych włoskich prowincji oraz stolica na terenie Włoch. Jako że Włochy są bogate, to pierwszy punkt nie był trudny, a dwa ostatnie jeszcze łatwiejsze. Mógłbym wcześniej założyć, ale czekałem na rok 1500, kiedy toi Austria dostaje misję o Personal Union z Węgrami i Burgundią.