Wpis z mikrobloga

si, 25% ale pewnie zablokował jej konto i wydaje się starszej Pani że ma zabrane całość ;) udać się do owego komornika i porozmawiać, swoją drogą starsza pani ma pewnie korespondencję i wie co ma poblokowane niech spojrzy na pisma ;) w pismach komornika zazwyczaj jest wzmianka że"komornik zwalnia rachunek bankowy w zakresie w jakim wpływa na niego swiadczenie emerytalno-rentowe po potrąceniu" a jeżeli nie, to niech napisze podanie z takim uzasadnieniem,
  • Odpowiedz
@bulczeka: niewykluczone, choć babcia sama nie wie co dostaje, a wyciągniecie jakiegoś pisma od niej to wręcz cud. Jakby mnie dopuścili do tych wszystkich co wciskają te cholerne prześcieradła ludziom po 80, to bym wziął i zamordował.
  • Odpowiedz
@rafalu90: zabierz babcie do komornika jeżeli macie taką możliwość, jak jest to komornik z waszej miejscowości i spróbuj to załatwić, albo zwróc się pisemnie do niego o wydanie odpisów korespondencji i jednocześnie o zwolnienie tego rachunku z takim uzasadnieniem jak podałam wcześniej, nie wiem jaki to komornik i jakie praktyki ma, ale pracuje u jednego i nie ma z takim czymś problemu :)
  • Odpowiedz
@rafalu90: Jeśli zajął świadczenie w ZUS to część pieniędzy zostanie. Jeśli zajął rachunek bankowy na który wpływa emerytura to bank zablokuje całość środków na rachunku. Wtedy trzeba pisać do komornika, żeby wyraził zgodę na pozostawienie części bieżących wpłat "na życie".
  • Odpowiedz
@sin89: Nie ma sensu pisać skargi. Wystarczy pismo do kancelarii komornika. Skarga jest niezasadna. Komornik dostał tytuł, ustalił rachunek bankowy dłużnika i go zajął, bo przecież nie wie, że wpływa tam emerytura. Natomiast jeśli organem egzekucyjnym jest dyrektor zus, to tym bardzie skarga do izby nie ma sensu, bo zus nigdy całości nie zajmie.
  • Odpowiedz