Wpis z mikrobloga

@tylkoniechori: @Andrzej_K: @Qzka: @prnppp: też mnie czeka prędzej czy później, ale w ogóle nie ogarniam sprawy zawieszenia w samochodach w ogóle a już kompletnie w alfie..jakieś wahacze, tuleje, drążki, amortyzatory..nie mam pojęcia co kiedy wymieniać i co można (warto) wymieniać oddzielnie a co razem za jednym zamachem.. :P taki ze mnie facet :<
@Qzka: Bo rzadko się spotykam żeby #rozowypasek znał się na tyle na motoryzacji żeby wiedzieć o co chodzi w zawieszeniu wielowahaczowym, a tu jeszcze mówimy o Alfie, jestem pod wrażeniem ()
@Czipsu: Czerwony, 1.9 JTD, wersja sport 131 KM, wyposażenie standardowe chyba dla tej wersji, klima, fotele kubełkowe, czujniki cofania. 280 Nm- dopiero na autostradzie zobaczyłam co tak naprawdę oznacza taki moment obrotowy, póki co jestem zachwycona :)
@Qzka: 131 KM w takim autku to musi naprawdę ładnie ciągnąć. Chętnie przejechałbym się takim, a do tego te nowe Punto bardzo mi się podobają (ʘʘ)
@Czipsu: A, i obecnie jeździ na 17 i planuję pomalować felgi na czarno, może jakieś lampy ledowe- jeszcze to przemyślę. Jazda naprawdę daje frajdę, ładnie się zbiera, wszystko w środku dopracowane i ten design ( ͡° ͜ʖ ͡°) to zapraszam do Poznania!
@Qzka: Poznań mi zupełnie nie po drodze, ale kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lampy ledowe - nie chciałbym żebyś to robiła, raczej mało jest aut, którym dokładane ledy pasują (nawet jeśli są to lampy z daylinem), a już szczególnie u Włochów. Ale jakbyś znalazła takie, które nie gryzłyby się z designem ani nie robiłyby wiejskiego wozidła to czemu nie :D
Razem z felgami obowiązkowo wtedy lusterka
@Czipsu: No właśnie jest trochę problem z tymi ledami, nie chciałabym wiejskiego tuningu, od tego są golfy (,) Lusterka też biorę pod uwagę, póki co są czerwone, kwestia przemyślenia i dogrania wszystkiego. Jakbyś jednak miał kiedyś po drodze to daj znać, oddam na chwilę punciaka w dobre ręcę w celu sprawdzenia ;) A Ty czym jeździsz?
@Qzka: Alfa 156, 2.0 TS (tak, ten awaryjny TS :D ) 155 KM, w sedanie. Też złego słowa powiedzieć na silnik nie mogę (o dziwo!), na zawieszenie również nie, na dniach już trzeba się przymierzać do rozrządu. Trochę już w tym aucie zrobiłem, trochę jeszcze jest do zrobienia, ale póki co nie zamienię go na żadne inne ;) Świetnie się jeździ, daje niesamowitą frajdę no i świetnie wygląda (kolor Blu Cosmo
@Czipsu: Dobrze, że jesteś świadomy, ze TS to nie do końca się Włochom udał :D 156 jeździł mój tata i złego słowa też nie można powiedzieć, także oby Ci służyło jak najlepiej. Tak jak pisałam wyżej jak się o Alfę dba to ona naprawdę się odwdzięczy. Póki co żadnyn innyn autem nie jeździło mi się tak dobrze jak 147. Moim największym marzeniem jest właśnie 159 albo Brera <3 ale te auta
@Qzka: TS to niewypał, a 2.0 to już w ogóle tragedia i mówią tak wszyscy, nawet fani marki :D U mnie póki co tylko problem z przepływką i lambdą, przez co falują obroty ale to też niedługo się zrobi ;)
A poza tym, odpukać w niemalowane, silnik działa jak trzeba.
Brera jest autem cudnym, ale póki co mnie na nie nie stać. Ale za kilka lat, kto wie (
@Czipsu: No nie wypał, ale wygląda wciąż ładnie. Dokładnie, dla mnie cena Brery póki co też jest zaporowa, ale 159 cenowo wygląda kusząco, mi się marzy ta z silniczkiem 2,4 i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba :)
@Qzka: Jak nie lubię diesli, tak 2.4 chętnie bym przygarnął, najlepiej z jakimś wirusem na 250 KM :D
Ale 1.75 TBi to podobno też fajny wybór - w Polsce niestety bardzo trudno osiągalny.
@Czipsu: Właśnie korci mnie, żeby punciaka też przeprogramować, bo co prawda KM jest wystarczająco, ale odczuwalna jest turbodziura, nie czuć takiego zrywu, autko jeździ płynnie, ale wiem, że może lepiej :D A u mnie w rodzinie to tylko diesle, jakoś tak się utarło, że diesle.
@Qzka: może warto byłoby zaprowadzić go do jakiegoś speca, który podniosłby delikatnie moc i moment i turbo dziurę zlikwidował. A do tego po takiej operacji ludziom spada spalanie (w 159 2.4 o ok. 0.5l).
Dla mnie diesel jest spoko na trasę, bo jest bardzo elastyczny. Ale strasznie denerwuje mnie to, jak krótkie są biegi w tych silnikach. Ja przyzwyczajony jestem raczej do tego, że jak chce to i na jedynce mogę
@Czipsu: Najpierw chcę znaleźć kogoś, kto zrobiłby to porządnie. Ale póki co czeka mnie niemały rachuneczek przy odbiorze punciaka z serwisu :( A ja mam właśnie odwrotnie, nie lubię jeździć na wysokich obrotach jak to ma miejsce w benzynie, ale fakt, że w dieslu trzeba się nieźle namachać przy biegach i rzeczywiście do kręcenia się po mieście najlepsza mała benzynka, ale coś za coś :) Łóżko już mnie wzywa, dobranoc!
@Qzka: I tak dobrze, że masz 1.9 JTD, to koszty rozrządu nie będą tak wielkie ;) No ale jak posumować wszystko to masz rację - kieszeń trochę schudnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)