Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałem spróbować swoich sił w akcjach giełdowych. Przeczytałem jedną książkę, ale dużo to nie zmieniło, jeśli chodzi o moją wiedzę na ten temat.
Czy #plus500 to dobra rzecz na początek?
A może polecicie jakieś inne strony,aplikacje gdzie bez maklera będę mógł kupić i sprzedać akcje?
Na początek myślę o inwestowaniu bez dywersyfikacji, jeden pakiet akcji bądź z dywersyfikacją, lecz małe liczby akcji.
Taguje również #forex bo chyba to działa na podobnej zasadzie.
#inwestycje #gielda #akcje
  • 9
  • Odpowiedz
@OnionMan: poczytaj więcej. Trzymaj się z dala od plus500 i zdecyduj się czy chcesz inwestować w akcje czy kontrakty terminowe. Wydajesz sie być dawcą kapitału w tym momencie.

Przydatne strony:stooq.pl sii.org.pl gpw.pl
  • Odpowiedz
@OnionMan: Co masz na myśli bez maklera? #plus500 było/jest na liście KNF jako niezaufane. Mój kolega tam jednak wpłacił i wypłacił (ale to był krótki okres czasu). Na cityindex.pl też są polskie akcje (ale nie ma wszystkich). Jak chcesz inwestować w akcje to lepiej jednak kupić tradycyjnie (opłata za utrzymanie pozycji na akcjach po jakimś czasie przerasta opłaty u tradycyjnego DM).
  • Odpowiedz
@tutirutu: @szcz33pan: Widzę,że tak na prawdę wiem mało, bardzo mało.
Chciałbym przeczytać co muszę zerobić, aby samodzielnie kupować i sprzedawać akcje i czy jest to opłacalne.
Czy muszę mieć rachunek u maklera?
  • Odpowiedz
@OnionMan: to co Ci @szcz33pan: proponuje to nadal są kontrakty terminowe na akcje. Trzymaj się od tego z dala jak na razie.

Tak musisz mieć konto w podmiocie zajmującym się obrotem akcjami (dom lub biuro maklerskie). Jeśli takich rzeczy nie wiesz, to serio poczytaj coś na gpw.pl w dziale edukacja, nbp.pl też coś tam znajdziesz no i przedewszystkim sii.org.pl oni mają cel statutowy szerzenie wiedzy o giełdzie. Na
  • Odpowiedz
@OnionMan: Popularne konta maklerskie są w MBanku, znam pare osób co tam ma konto. W moim banku (T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alibor Bank xD) także coś takiego można założyć. Wygląda, jakby wczoraj ktoś Ci naopowiadał jakie góry pieniędzy daje giełda, bo CD Projekt Red urusł 1600% w 5 lat. Jednak to jest wyjątek i trafić coś takiego to sztuka lub po prostu szczęście.
Przed Tobą dużo nauki i może
  • Odpowiedz
@OnionMan:
Ja gram sobie tutaj: http://gragieldowa.pl/
Od siebie powiem, że dużo bardziej polecał bym ci zainteresowanie się forexem. Rynek jest bardziej płynny i nie trzeba zwracać takiej dużej uwagi na fundamenty. Przy akcjach oprócz znajomości analizy technicznej musisz wiedzieć bardzo wiele na temat spółki której akcje chcesz kupić i jeszcze wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Moim zdaniem inwestowanie w akcje zabiera dużo więcej czasu i pracy.
  • Odpowiedz