Wpis z mikrobloga

#windows10 #problem
Zrobiłem upgrade do Windowsa 10 Pro z zachowaniem ustawień i programów. Niby wszystko fajnie śmiga, ale wkurza mnie jedna rzecz - raz na kilka minut a czasem i częściej coś się ładuje - przy kursorze pokazuje się kółeczko. Niestety o ile przy przeglądaniu neta czy zwykłym użytkowaniu to nie przeszkadza o tyle już w grach wkurza, bo też w tych momentach odczuwalny jest spadek klatek na sekundę.
Ktoś się z tym spotkał i zna rozwiązanie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@rzezol: ja się z tym spotkałem. Niedawno stawialem system na nowo, win8.1 i już wtedy to zauważyłem, po instalacji 10 wciąż to występuje, nie znam przyczyny. Używasz jakiegos antywirusa?
  • Odpowiedz
@mih-u: Ja zrobiłem upgrade z Win 7, na którym tego problemu nie doświadczyłem. Antywirus - Panda Free + Malwarebytes z ochroną przed malware w czasie rzeczywistym.
Próbowałem wyhaczyć w menadżerze zadań zwiększoną aktywność jakiegoś programu w tych momentach, ale nie jestem w stanie.
A Ty jakiego masz antywirusa?
  • Odpowiedz
@mih-u: Do tych problemów u mnie doszedł kolejny... zostawiłem kompa włączonego na dłuższy czas nic na nim nie robiąc (ze 30-40 minut, na tyle długo, że drugi dysk HDD się wyłączył, system mam na SSD), wróciłem i po włączeniu monitora nie byłem w stanie praktycznie nic zrobić - próba odpalenia jakiegokolwiek programu - zero reakcji, próba zrobienia odśwież na pulpicie - pulpit zrobił się biały, poznikały ikony, został tylko pasek
  • Odpowiedz