Wpis z mikrobloga

Mirki od #uk, #it, #cnc i #plc . Tak więc siedzę sobie w #anglia już 2 miesiące i zasuwam w kuchni za minimalną i to nie w pełnym wymiarze godzin, a to i tak nie jest źle bo miejscowość typowo turystyczna i po sezonie pewnie obetną mi godziny przynajmniej o połowę.

Otóż mam skończone technikum o profilu mechatronicznym, kurs CNC, wiem co to sterownik PLC i coś tam potrafię zaprogramować na Siemens Sinematic(LAD, FBD). Mam ukończony zagraniczny staż w serwisie phillips'a (Naprawiało sie tureckie telewizory). No i jeszcze kurs spawacza MAG135 i kilka innych papierków . Mój angielski jest na tyle komunikatywny że bez większych problemów mogę prowadzić swobodną rozmowę. Problem jest taki że bardzo wiem jak znaleźć pierwszą pracę w jakimkolwiek z tych dziedzin. Niestety nie mam doświadczenia, właściwie żadnego.

I tu moje pytanie: Jak znaleźć tą pierwszą pracę? Najchętniej zajął bym się relokacją maszyn, serwisowaniem np. klimatyzacji (nie tej w samochodach) lub CNC. Jak szukać pracy? Ktoś coś wie ?
Pozdrawiam.
  • 6
@itSzpecu: ja mam odwrotny problem bo mam doświadczenie a nie mam papierka. Z mojego doświadczenia wynika że nie mając brytyjskich uprawnień ma się małe szanse na rozmowę. Brytyjczyk jak bierze zagraniczny papier do ręki to spojrzy z jednej strony, drugiej, pod światło, obróci ale nic z tego nie wyciągnie bo nie będzie wiedział co to jest i zwyczajnie podziękuje.