Wpis z mikrobloga

@mardock: Ja myślę, że porównywanie wyników jednego testu do drugiego nie jest do końca miarodajne. Trudno porównać uzyskany wynik np. 120 w teście z samymi obrazkami, to np. 130 z tego testu, gdzie pytania są dużo bardziej zróżnicowane. Zawsze w teście będą pytania, które kogoś premiują.

Podszedłbym do sprawy inaczej - wzorowałbym się na treści maila jak ten test wychodzi innym Użytkownikom. Odczytujmy więc wynik 151 jako rezultat, który osiąga mniej
  • Odpowiedz
@SzaloneLiczby: Odnośnie tego kwadracika pojedynczego gdzie ma byc, ja na konika ruch nie wpadlem. Probowalem odliczac o ile przesuwa sie w pionie i w poziomie za kazdym razem i w ktora strone kwadrat, ale w tym nie bylo reguly, natomiast znalazlem regule w tym ze po nalozeniu na siebie wszystkich kwadratow w rzedzie zadne dwa czarne nie powinny sie stykac scianami :P
  • Odpowiedz
@marcin110987: To już byłoby prostsze, zobaczę w weekend co da się z tym zrobić, o ile znajdę trochę czasu :)

@mardock: Z tym konikiem to nazwałbym to takim "ekstra sposobem" na rozwiązanie - głównie chodziło o cykliczne przesuwanie się tego małego kwadracika :) Nie mniej jednak każdy sposób prowadzący do rozwiązania jest dobry, kreatywność to była zawsze mocna strona Wykopu :)
  • Odpowiedz
@tatarysh: To wcale nie jest "tylko" :) Wiem, że na tle kilku osób, które pochwaliły się wynikami po 140 i więcej to może nie jest imponujący wynik, ale patrząc na całość to rezultat 118 jest naprawdę dobry :)
  • Odpowiedz
@SzaloneLiczby:
jak będziecie mieć dużą próbkę rozwiązań to opublikuj rozkład wyników, będzie można ekstrapolować wartość średnią.
IMO zadania są zbyt proste i średnia jest mocno powyżej 100 punktów
  • Odpowiedz
@el_doopa: Nie można liczyć "średniej punktów", bowiem w teście nie da się uzyskać np. 10 punktów. To jest dużo bardziej złożony mechanizm liczenia, tak aby jak najbardziej oddać rzeczywistość znaną z testów IQ.

Tu trzeba bardziej operować dominantą (najczęściej padającymi wynikami).
Najwięcej wyników jest z przedziału 90-110 (może bardziej 100-110 niż 90-100) i to jest pewna informacja, bowiem kiedyś to sprawdzałem. W weekend sprawdzę jak poszło Wykopowiczom, bo tak na oko
  • Odpowiedz