Wpis z mikrobloga

Białe sznurówki do ciemnych butów to nie moda, to brak szacunku dla gości.

@Analityk: XD
Prędzej pisanie takich głupot to brak szacunku dla oczu czytających.

Ja byłem w życiu na około 10 ślubach i nigdy nie ubrałem typowo garniturowych (taki sztywny, pogrzebowy styl kompletnie do mnie nie pasuje), ale właśnie taki luźniejsze i jedyne komentarze, które słyszałem były mega pozytywne (typu "zajebiście wyglądasz", "wow, fajna stylówa" itp.).

Zresztą, nie ma
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Widziałeś kiedyś, żeby ktoś komuś na weselu powiedział, że ma kiepską stylówę? Pewnych rzeczy się nie robi i do nich należą takie buty - ofc mówimy o weselu. No chyba, że to bardzo alternatywne wesele i pani młoda wyskoczy w białej sukni w maki.
  • Odpowiedz
żeby ktoś komuś na weselu powiedział, że ma kiepską stylówę?

@Analityk:
a) oczywiście, że nie, ale też nie komentujesz spontanicznie ubioru innych jeśli byliby ubrani beznadziejnie lub żenująco w stosunku do sytuacji.
b) sam powyżej napisałeś, że dałbyś takiej osobie własne buty, więc chyba jednak ktoś mówi ;)

Zresztą, zauważyłem tendencję na ślubach (ostatnie 3 lata, wcześniej nie chodziłem), że osoby bardziej świadome mody i lepiej ubierające się nie boją
  • Odpowiedz
sam powyżej napisałeś, że dałbyś takiej osobie własne buty, więc chyba jednak ktoś mówi ;)


@NapalInTheMorning: Serio, nie ogarniasz że to takie dyplomatyczne "jednak nie fituje"?

bo to spodnie workowate, krój garnituru niepasujący do sylwetki itp.

No tak, bo to wina stylówy, że jak nie masz białych sznurówek do ciemnych butów to musisz mieć z automatu wiszący garniak i workowate spodnie (pewnie jeszcze za mocno skrócone/za długie).
Janusz stylów to
  • Odpowiedz
@mickovsky: Dwa miesiące temu byłem na weselu dobrego kumpla (23l, żaden Janusz) i wszyscy byli w garniturach. Od 18 latków, których było w uj po Januszy, ale co do nich to wiadomo. Przed weselem wszelkie nowobogackie znajomości czy nowobogackie ciotki radziły mi żeby ubrać się albo jak ty, albo nawet bez marynarki. Ale bym się spalił ze wstydu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No chyba że, tak
  • Odpowiedz
  • 1
@mickovsky: świetne połączenie na uczelnię, randkę, czy do pracy z klientami. Na wesele to strasznie słabo. Wcale lepiej od tych Januszy nie będziesz wyglądał. Zawsze lepiej ubrać się bardziej elegancko niż mniej. A poza tym po co kupować czarne garnitury? Ciągle tego nie rozumiem, jak to tylko na pogrzeb praktycznie pasuje..
  • Odpowiedz