Wpis z mikrobloga

@Milka03: Idę na drugi rok elektrotechniki teraz. Niby dużo osób odpada(zaczynało nas 115 teraz jest 80 a nie wiadomo ile odpadnie bo drugiej dużo trudniejszej sesji), ale to przez to że progi są bardzo niskie i łatwo się dostać ;d Coś konkretnego cie interesuje?
  • Odpowiedz
Sama nie wiem co dokładnie, jesteś po LO czy po technikum, bo po tym drugim podobno łatwiej? I jak to wygląda z dziewczynami, są czy ich nie ma? Może jacy profesorowie, czy dużo nauki itp.
  • Odpowiedz
@Milka03:
Wydziału.

@Cierniostwor:
Na pierwszym roku masz tylko teorie, sesja z matmy, fizyki, prawo Ohma i Kirchhoffa. U mnie też z ponad setki spadło do 70-80 osób, ale wcale to nie wynika z "odpadania" tylko ludzie zwyczajnie rezygnują, a Ci którzy nie rezygnują bez większych problemów powtarzają sobie rok, dwa. Na 6 semestrze są osoby powtarzające matematykę z semestru 2. :)

Nie wiem jakie Ty miałeś przeżycia, ale jeśli miałeś
  • Odpowiedz
@Milka03: Zaczynały 4 dziewczyny, teraz są 2 w tym jedna murzynka z angoli :D Ogólnie WiEiK to najbardziej męski wydział na PK. Na pierwszym roku łatwiej jest po liceum bo przedmioty progowe to głównie matma i fizyka, ale tak jest wszędzie na technicznych kierunkach.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor:
Po 2 roku jest miesiąc, a po 3 masz 2 tygodnie, nie znam osoby która by tego nie zaliczyła. Jest bodajże 5 punktów w wymaganiach praktyk, ale jak zakład spełnia chociaż jeden to spokojnie się da to zaliczyć.
  • Odpowiedz
@Cieniostwor Ja właśnie jestem po LO i tak sobie myślę, że może być ciężko z tymi technicznymi.
@Deykun Słyszałam, że dużo osób odpada po pierwszym roku, choć ludzie zwykle mówili o budownictwie. Co do wydziału to wydawało mi się (a raczej tak słyszałam),że ten wydział to jeden z lepszych na PK.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor:
No ja Ci nie powiem jak z przyjmowaniem, bo ja mam po znajomości, ale ogólnie ludzie nie mieli problemów większych. Nikogo kto był w ABB nie znam.

@Milka03:
Ogólnie nie ma co patrzeć na PK jako całość tylko na konkretne wydziały i kierunki. Nie wiem jaka panuje opinia na zewnątrz o wydziale stawiam, że informatyka trochę ją ciągnie do góry - ja tylko wyrażam moje zdanie. :)
  • Odpowiedz
@roadie Właśnie ogólnie chcę wiedzieć gdzie poszłam, czy dużo programowania, bo wgl to jako podstawowy kierunek miałam Informatykę i tak fajnie było by wiedzieć gdzie się odbywają zajęcia, tak wiedza praktyczna na początek.
  • Odpowiedz