Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy! Kto pomoże zostanie sowicie wynagrodzony #czteropak #piwo
#samsung #s5 mini (kilkumiesięczny)

#ekran gdy wygaśnie to po kilku sekundach chcąc go odblokować (przycisk HOME) pokazuje się tylko 1 #pixel pasek u góry ekranu, ekran nie jest zablokowany, "przeciągając belkę" od góry widać że coś się dzieje (na tym 1px obszarze) więc tel działa i staje się aktywny. Nie można nic zrobić. Volume, Home itd wciskane nic nie dają.
Odblokowanie polega na wciśnięciu buttona POWER a następnie HOME po czym ekran normalnie się zapala pojawia się blokada ekranu (odcisk palca) i dalej można używać normalnie. Czasami tą operację trzeba wykonać 2-3 razy ale najczęściej działa za pierwszym razem.
Po odczekaniu dłuższego czasu (gdzie wchodzi już blokada ekranu) problem też występuje.
Jak ktoś dzwoni na wygaszonym ekranie zwykle muszę rozłączyć dzwoniącego tymi kombinacjami klawiszy.

Restarty nie pomagają, wyciąganie baterii też. Hard Reseta nie wykonywałem (krok ostateczny ale chyba też nic nie da bo już przywracałem część ustawień fabrycznych)

Wipe Cache Partition - bez rezultatu.

SM-G800F
#android Version: 4.42
#kernel Version: 3.4.39-1998311

Telefon ma #root, w zasadzie miał - gdyż po ostatniej aktualizacji go stracił - tak czy inaczej problem nadal występuje.
raf - Mirki pomocy! Kto pomoże zostanie sowicie wynagrodzony #czteropak #piwo
#samsu...

źródło: comment_aS37DAJEZYy92IyQm0fNiQHpRDMnu5gC.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@r_a_f: sprawdź czy nabiałes flagę. poszukaj w necie jak sprawdzic bo nie pamiętam co nacisnąć. a nawet chyba w sklepie jest apka do sprawdzenia, ale bym nie ufał ;p
  • Odpowiedz
@r_a_f: Na wyłączonym telefonie naciskasz kombinację klawiszy "Vol. down + Home + Power", potwierdzasz "vol up", telefon wejdzie w tryb "Download Mode". U góry wyświetli się lista na której będzie "Knox Warranty Void" jak się pewnie domyślasz 0x0 jest gwarancja, 0x1 nie ma. Wychodzisz trzymając długo klawisz "Power".
  • Odpowiedz
@MRacheron: No to nie mam. Zrobiłem hard reset i jak na razie jest ok.
Nie wiesz jak w praktyce rzeczywiście nie przyjmą gwarancji? (na poziomie sklepu sprawdzają czy już serwis?)
  • Odpowiedz
@r_a_f: w serwisie, odeślą Ci tel z pismem, że anuluja Ci gwarancję.

przed odeslaniem trzeba wgrać soft taki jak miałeś wcześniej. Czyli jak miałeś brand Playa to taki musisz wgrać (tak na wszelki wypadek).

i póki masz gwarancję to ja radzę nie bawić się w żadne rooty i inne bajery(jeszcze sobie flagę nabijesz). Potem wyjdzie nie z Twojej winy taki kwiatek jak teraz (tylko, którego sam nie naprawisz) i musisz na
  • Odpowiedz
@MRacheron: Napisałem "no to nie mam" w sensie że mam ta flagę i nie mam już gwara :(
tel bez roota jest dla mnie bezużyteczny nie działają podstawowe rzeczy jak np. automatyczne włączanie GPS apką lub jakimś e-robotem.

Tak czy inaczej na razie opisany problem zniknął.
  • Odpowiedz