Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków informatyków

Posiadam router TL-WR740N i moje dziecko wchodzi na jakąś strone z gierkami kiedy mnie nie ma w domu bo pracuje ( babcia mu daje grac babcia terrorystka) , babcia jest podłączona swoim laptopem do mojego routera z internetem aby nie placic 2 rachunków.
Moje pytanie brzmi , czy da rade wydobyć z routera z logów / historii na jakie strony moj synek wchodzi podczas mojej nieobecnosci i czy jakas godizna, data tego wejscia na strony jest ? Jak juz bede mial domene/ip strony to ja juz sobie dalej poradze.
Wiem , wiem, wredny tatuś jestem bo nie daje synkowi spedzac 10 godzin na kompie w obecnosci babci a chcialbym aby wyszedl troche na podworko lub porobil cos innego niz marnowanie sobie wzroku

taguje więc

  • 31
@TomdeX: znasz jakiś program do zarządzania komputerami w sieci lan gdzie miałbym trochę mOżliwości typu przejąć kontrolę nad myszką lub zablokować strony czy coś takiego. Ofc for free
@DOgi: no wlasnie, tyle, ze moje dziecko dostaje w prezencie, w nagrode czy za kare od babci laptop (#!$%@? mac :( ) ja biedny ratownik med. #!$%@? do roboty na 12 h. nie jestem w stanie tego zrobic. Ja tą komende znam, zbytnio tez nie mam dostepu do babki laptopa. CHcialbym to zrobic zdalnie. Ew. wgrac jej jakis program w kotrym bym kontrolowal jej kompa - to juz predzej
@DOgi: uu... to juz sprawe mam zalatwiona ze zmina softu. mam kilku tutaj cwaniaczków z karta zew ALFA NETWORK co lubia wstrzykiwać pakiety :-)
@nocneszczury: podobno zależy to od wersji hardware. Niektórym działa.
@SoNuS: Załóż konto na opendns i tam w panelu możesz sprawdzać odwiedzane strony oraz blokować je. W ustawieniach routera podasz wtedy adresy IP OpenDNS. Trzeba mieć chyba stałe IP lub zainstalować aplikację na komputerze.
@DOgi: Przyjacielu znasz moze jakis dobry program przez kotry moglbym zarzadzac komputerami w sieci LAN (ew. po podloczaniu przez IP zdalnie) i mialbym podglą co synek robi na komputerze? Ew. kontrole nad kompem zdalnym ?
Jak by program posiadał witamine to bym był wdzieczny.
@nocneszczury: no ta. ale chyba sprawniej mi pojdzie jak zainstaluje chyba program do zarzadzania PCtami w sieci LAN - to mimo to bede mial jakas kontrole co junior włącza i co przegląda.
@FedoraTyrone: młody na linuxie nie ogarnie tym bardziej nie daje swojego lapka nawet żonie, a pc gdzie jest wingroza to wolę mu nie dawać bo zasyfi mi tak jak żonie jej lapka

@DOgi: pewnie dużo się nie różni od opnwrt , czy Dd na support pod wifi?
@SoNuS: z tego co widzę, to urlsnarf działa właściwie tylko pod openwrt. dd-wrt raczej nie dałby Ci zbyt wielu możliwości kontroli ruchu, najwyżej blokowanie wybranych adresów IP. Najlepiej by było, gdyby wystarczyła Ci usługa "parental control" z OpenDNS. W routerze ustawisz adresy dns według instrukcji na stronie OpenDNS. Na kompie nie będziesz musiał nic instalować.

Natomiast do kontroli samym komputerów polecam TeamViewer.
@DOgi: mam ten program , czasami koledze pomagam poprzez niego. A czy przez ten program będę mógł o łączyć się z kompem z sieci lan bez weryfikacji i zgody za kazdym razem gdy będę chciał się podłączyć zdalnie i czy nie będzie wyskakiwal monit i tym ze sie podlaczylem? Jestem na dyżurze teraz i nie mam możliwosci teraz tego w sprawdzić.