Wpis z mikrobloga

@Hoff: no niby tak, ale kiedy patrzę na to zdjęcie od razu przypomina mi się Kair i piramidy, a nie wygląda to dobrze, jeśli w końcu czegoś z tym nie zrobią z takiego krajobrazu pozostanie tylko luksusowe osiedle
@Glos_z_sali: pojadę klasykiem, no właśnie o to chodzi żeby nic nie było :), chociaż w najbliższym sąsiedztwie wąwozu, jakoś nie pasuje mi to "wygładzenie krawędzi" tymi polami. Nie mam nic do normalnych ludzi, dla mnie pola uprawne nie do końca są naturalnymi krajobrazami, wolę jednak tzw. pocztówki turystyczne
@mahina_pl: nie wiadomo czy pól uprawnych nie było zanim rozwinęła się tam turystyka. Dla nas te kaniony to egzotyczne widoki, a dla tamtych liczy się każdy metr ziemi - w końcu muszą coś jeść.

Poza tym, to jest Turcja - jakbyś zobaczył co turystyka zrobiła z Pamukkale i jak bardzo Turcy mają wywalone na takie piękne miejsca, to byś zmienił zdanie co do tych "pocztówek turystycznych".
@mahina_pl: tyle że oni nie mogli "nie pozwolić na ingerencję" bo rolnictwo jest tam od tysięcy lat, było wcześniej od jakiejkolwiek turystyki. Mieliby przyjść urzędnicy tureccy do wioski i powiedzieć: "Musicie wydupcać, bo turyści narzekają że słabe widoki z balonów" ( ͡º ͜ʖ͡º) To właśnie krajobraz częściowo rolniczy jest naturalny dla tego rejonu. Poza tym małe poletka są wg mnie bardzo malownicze z powietrza.
@FarmazonowyMsciciel: @Glos_z_sali: no właśnie również uważam że pola uprawne były tam przed rozwiniętą turystyką, a teraz stały się integralną częścią krajobrazu który niestety został nieodwracalnie zmieniony przez ludzi, z polami czy bez nadal uważam że to bardzo piękne miejsce. Chodziło mi raczej ingerencję mającą na celu zatrzymanie dalszych zmian takich krajobrazów. Druga sprawa, nigdy nie byłem zwolennikiem sytuacji kiedy jakiś urzędnik przychodzi i mówi że pole trzeba zlikwidować, jeśli już