Wpis z mikrobloga

Jaki wybrać aparat dla amatora? Bedzie to moja pierwsza lustrzanka. Rozważam głownie Nikona d3200 i d5200. Warto dokładać do 5200? A może coś innego w tym pułapie cenowym. #dslr #fotografia Dodam, że w obu przypadkach interesuje mnie zestaw z obiektywem 18-105.
  • 4
Nikona d3200


@oranje: d3200 będzie OK. Ja tylko bym unikał kupowania obiektywu kitowego. To z reguły jest shit. Lepiej kupić samo body i zainwestować w dobry obiektyw, co niestety nie jest tanie. Ale pamiętaj, że efekt końcowy to głównie zasługa obiektywu (rysowania, światła).
@oranje: Jak tak, to w porządku, bo zakres ogniskowych fajny. Ja jednak bardzo cenię sobie dużą GO i przy przesłonie 3.5 nie zawsze udaje się uzyskać wystarczający efekt. Zależy, co chcesz z tym robić.
@oranje: Bierz tańszy, po 2-3 latach będziesz dokładnie wiedział czego wymagasz od aparatu a bajery na zapas zdjęć za Ciebie i tak nie zrobią. Kitowego obiektywu się nie bój, jak coś będzie nie tak to go oddasz do kalibracji i dla początkującego wystarczy, ale z reguły to przyzwoite zabawki.