Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki. Postanowiłem reaktywować mojego starego poczciwego I9300. Muszę w nim wymienić płytkę główną (uszkodzone gniazdo microusb). I teraz pytanie. Jak cholera kupić oryginalną płytkę nie nacinając się przy okazji na jakąś podróbę chińską ? Na Allegro wszyscy oczywiście biją się w pierś i piszą, że to w 100% oryginały. Wiecie może w jaki sposób można odróżnić "chińczyka" od oryginału?


#smartfon #samsung #galaxys3
Pobierz Ar0 - Witajcie Mirki. Postanowiłem reaktywować mojego starego poczciwego I9300. Muszę...
źródło: comment_j5daXwJWDLPBeX9jtSYrBC93rknHvHld.jpg
  • 13
@Ar_0: Kup od sklepu, który ma nieco komentarzy (z 1000) i te 99% pozytywnych. Będziesz miał pewność, że nie kupujesz od dzieciaka. Nie musisz bać się podrób z Chin, do takiego LG G2 komponenty Chińskie, które ostatnio wymieniałem okazały się solidniejsze od oryginalnych. W oryginale FLEX się sypał po odpięciu kabla :D

No i jak kupisz od pewnego sklepu to masz gwarancję, więc zwracaj uwagę od kogo kupujesz, a nie kto
@dreaper: @fstab: @fstab: dzięki wam ale moje zdolności manualne nie nadają się do tego. Myślałem że coś rozwalę rozbierając I9300 na części obyło się bez strat. Z resztą nie mam lutownicy a jak mam inwestować w jedno i mieć powiedzmy 75% pewności, że sobie poradzę to wolę zainwestować trochę więcej w drugie i być 100% pewny, że zadziała
@Ar_0: ile dajesz za oryginalnego S3 z rozbitym ekranem?


@wysuszony: Nie na sprzedaż :) . Po pierwsze mam sentyment do tego telefonu i chcę go reaktywować (według mnie S2 i S3 był w swoich czasach najbardziej udanymi produktami). Po drugie, nie ma 100% skutecznej metody na oczyszczenie telefonu (szczególnie tego z androidem) z prywatnych rzeczy tak więc nie chcę ryzykować
@komeniusz: Za duża loteria. W takich telefonach uszkodzone gniazdo ładowania to dość powszechna sprawa. Sam nie raz potykałem się o kabel gdy komórka się ładowała i zawsze telefon lądował na ziemi. Tak uszkodziłem gniazdo w moim i9300 :) . Dzisiaj rano nawet poleciał z biurka mój ładujący się #oneplusone ale na szczęście małe chińskie rączki dobrze go zrobiły bo nic się nie stało .
OKi, dzięki wam za pomoc. Myślałem, że chińskie podróby będą miały zainstalowane komponenty firm noname i na pierwszy rzut oka będzie można rozpoznać, że zamiast na chipie pisać Exynos będzie jakieś "你是"