Wpis z mikrobloga

@mkarweta: hmm. Leku wysokosci nie mam. Co do leku przestrzeni to w zasadzie nie wiem. Sporo chodzilem po Beskidach ale to zadna przestrzen. Chyba dopoki sie nie podejdzie.nad jakas przepasc to sie nie przekonam... zawsze mozna zawrocic. Co nie? :D
@fakjubicz86: Potrzebna dobra kondycja (z 10h chodzenia będzie) i brak lęku wysokości. Przyda się też obycie z łańcuchami.
Oczywiście to szlak komercyjny, więc każdy da radę wleźć jeśli się uprze. Ale generalnie lepiej zdobyć najpierw trochę doświadczenia na innych, nieco łatwiejszych szlakach w Tatrach.
@fakjubicz86: Jest sporo łańcuchów (może nawet na 1h w jedną stronę), ale nie pamiętam, żeby był jakiś fragment sprawiał specjalną trudność. Najtrudniej jest pod koniec, gdzie jest krótki odcinek z przepaściami po obu stronach. Jak ktoś się boi, to może mieć problem. Reszta to raczej mozolne podejście.
@hard1: oki. dziękuję. przemyślę sprawę. przyznam szczerze, że kuzyn już przeszedł tatry wzdłuż i wszerz. ja z kolei jestem raczej taki Beskidowy turysta. nie wiem czy porywać się z motyką na słońce... choć strasznie kusi
@fakjubicz86: Mi się jeszcze wydaje, że olbrzymie znaczenie ma pogoda. W Beskidach przy deszczu będziesz mieć co najwyżej błoto. W Tatrach, suche skały i mokre skały to ogromna różnica. Przy dobrej pogodzie amator z dobrą kondycją wejdzie praktycznie wszędzie (mówię o znakowanych szlakach). Z kolei nagłe załamanie pogody już niejedną osobę w Tatrach zabiło...
Powiem tak: Jak Cię kusi, to mając doświadczonego kompana, kondycję na 10+ godzin marszu i prawie 2
@hard1:
@Ragnarokk:
@mkarweta: czesc. Wczoraj wyszedlem na Rysy. Pogoda dopisała. choć wychodzilem w chmurach to na górze po chwili wszystko rozwiało:) w jednym miejscu miałem stracha konkretnego ale ogólnie spoko poza tym, że naprawde mocno męczące to jest. Już samo podejście na bule pod Rysami daje niezle popalic. Wyszedlem o 4.30 z palenicy. O 10.30 na szczycie i na szczęście minalem te kolejki co potem ciągły do góry :)
fakjubicz86 - @hard1: 
@Ragnarokk: 
@mkarweta: czesc. Wczoraj wyszedlem na Rysy. Pogo...

źródło: comment_zj0vLAw0pmNlqeQb3QDEQS7aEHvDsp4t.jpg

Pobierz
@fakjubicz86: Chyba wiem, o ktore miejsce chodzi. Troche przed szczytem, tam gdzie po obu stronach przepascie?
Strasznie pusto na szczycie. Ja rok temu bylem okolo 15:30 to ledwo miesce znalezlismy, zeby usiasc.
Gratuluje wejscia :)
@fakjubicz86: Mi się to miejsce podobało. Lubię ekspozycję :)
W ogóle, Rysy są fajne, choć faktycznie, podejście jest dość męczące (szczególnie trasa do Morskiego Oka).