Wpis z mikrobloga

No, po dwóch tygodniach grania zakończyłem swoją pierwszą pełną rozgrywkę w #europauniversalis4. Niestety nie zdążyłem zrealizować swojego ambitnego marzenia podboju całej Azji, nie wspominając już o zachodniej Europie, ale myślę, że i tak nie jest źle. Zabrakło mi tylko na końcu przycisku pokroju z Cywilizacji: "Just... one more turn", no ale rozumiem, że gra po dacie końcowej by się trochę mijała z celem.
Ogólnie to pod koniec gry już się nie przejmowałem żadną agresywną ekspansją, bo od 1750 r. miałem 600k manpowera (pod koniec gry ponad milion), więc nikt i tak by mi wojny nie wypowiedział. Z tego powodu brałem tyle ziem ile wlezie, bo czas już nieubłaganie dobiegał końca.
Teraz jak już ogarniam mechanikę, jaki naród polecicie? Niech będzie w miarę wymagający, ale nie z jedną prowincją na starcie, bo jednak lubię mieć jakieś pole manewru.

#gry #strategie #europauniversalis
Pobierz HpALc_9000 - No, po dwóch tygodniach grania zakończyłem swoją pierwszą pełną rozgrywk...
źródło: comment_WcAeXRw5VAkrkQa2vk2jPqJvviLdt9hA.jpg
  • 15
@Ragnarokk: Nie do końca, bo poszedł w standardowy azjatycki blob. Jak @HpALc_9000 pójdzie w dominację na Morzu Północnym, i Bałtyckim, i/lub wgryzienie się w HRE to zagra w zupełnie innych warunkach niż w zauralskich krajach :). Jednocześnie Szwecja to przyjemny kraj do grania dla kogoś, kto dopiero skończył jedną pełną grę.

Albo Ottomani :)