Wpis z mikrobloga

Było milion razy, ale jeszcze nie wszyscy mają świadomość więc uprzejmie przypomnę...

Jeżeli zarabiasz 2500 brutto to na łapę dostajesz 1800zł.
A pracodawca tak naprawdę musi wyłożyć 3000 zł.

Czyli tak naprawdę 1/3 Twojej pensji już na wstępie #!$%@? państwo.

Więc dlaczego wiecznie jest podawana kwota brutto, która tak naprawdę ani nie jest tym co dostajesz ani kosztem pracodawcy?
Nie wiem.

#oswiadczenie #praca #takaprawda
  • 46
  • Odpowiedz
@Gezino: #!$%@? dziś byłem o podwyżkę. Zarabiam w biurze projektowym 1800zł do ręki, na umowie najniższa krajowa, reszta w kopercie. Robię 9 miesiąc jebłem 2400 żeby nie było, licząc chociaż na dwie stówy pod stołem więcej i co?! I #!$%@? NIE DOSTAŁEM GROSZA, BO PEWNE BARIERY SĄ NIE DO PRZEKROCZENIA!!!!!!! Jestem do tej pory w ciężkim szoku
  • Odpowiedz
@camelot: nie pisz głupot, co ma za znaczenie ile w innych krajach płaci się podatki i jakie jest obciążenie pracy?? Jakie były podatki w tych krajach, gdy były biedne jak Polska.
No i meritum sprawy:
Wolisz zarabiać 10 zł na godz. i płacić 30% podatku, czy może wolisz zarabiać 100 zł/godz i płacić 60% podatku?
Teraz rozumiesz?
  • Odpowiedz
@irekzzzzz:

Jakie były podatki w tych krajach, gdy były biedne jak Polska.


Niespodzianka: wysokie. Żaden kraj nie dorobił się nowoczesnej gospodarki na konkurowaniu jedynie tanią siłą roboczą, a tą drogą kroczy właśnie Polska ciesząc się z magazynów Amazona pod
  • Odpowiedz
@camelot: No i nie odpowiedziałeś na 2 pytanie, ale trudno jest się przyznać do błędu.
No i dalej brniesz w to, że podatki na zachodzie są większe - a wcale nie są. Spędziłem parę lat za granicoo i otrzymując pasek z wypłaty mogłem dokładnie porównać do obciążenia pracy w Polsce.

Oczywiście ty się nie cieszysz z magazynów Amazona - lepszym rozwiązaniem jest, żeby Amazon zawinął żagle, a ludzie którzy tam
  • Odpowiedz
@irekzzzzz:

No i nie odpowiedziałeś na 2 pytanie, ale trudno jest się przyznać do błędu.


drugie sprowadza się do pierwszego, czyli twojego przekonania, że musimy mieć niskie podatki, bo jesteśmy biedni. I to jest błędne koło, bo rozwój od magazynu Amazona do budowania promu kosmicznego nie wiedzie przez niskie podatki. Jasne, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby akurat osoba zarabiająca 10zł/h płaciła 0 podatku dochodowego, ale trzeba to odrobić narzucając większy próg osobom/firmom zarabiającym
  • Odpowiedz