Wpis z mikrobloga

Miraski brat 22 lvl chce wyjechać do pracy do #uk i od 2 tygodni wysyła CV i żadnego telefonu nie miał a wysłał z 50cv na reed.co.uk. Co tu poradzić bo trochę podłamany jest ze janusze wyjeżdżają a on nie moze sobie znaleźć pracy. Jakieś strony możecie polecić albo agencje? Pozdro
  • 20
@MWth: no ale streść troche, jego życiorys, edukacje. Pamiętaj że nikt nie będzie dzwonił do niego na numer Polski jeśli nie jest specjalistom w wybitnej dziedzinie, nie te koszta.. Dlatego takie prace dla sebiksów załatwia się albo jak już się jest na miejscu albo w kraju przez pośredniaka. Ogólnie kontakt czysto mailowy też jest raczej nie wykorzystywany do poważniejszych korespondencji.
@MWth: no jak ja bym szukała pracownika, to też bym nie zadzwoniła do kogoś kto mieszka obecnie w innym kraju i nie ma nawet angielskie nr tel (bo zakładam, że nie ma?). niech sobie skołuje nr na kartę a jak zadzwonią wali głupa, że mieszka już w uk i ustawi sobie rozmowę tak żeby zdążył przylecieć
@MWth: co za pracy szuka? Jesli to cos niewymagajacego kwalifikacji to pewnie bedzie tak, ze zadzwonia do niego i powiedza "jutro pod tym adresem rozmowa", a on co wtedy? Powie ze musi przygotowac wyjazd i bedzie za 2 tygodnie? ;) niewykwalifikowanych pracownikow jest wszedzie pelno, moim zdaniem nie ma sensu szukac pracy w ten sposob. Jesli musi byc wszystko zaklepane przed wyjazdem, to wolalbym zaryzykowac jakas agencje ktora slabo placi, daje
@Triplesix:

@kolonoskopia: brat pracuje u mnie już 4 lata, handluje maszynami do przetwórstwa mięsnego ale uważa ze 5k to dla niego za mało a ja mu wiecej nie moge zaoferować aktualnie. Najlepiej jakby coś z tej branży złapał FOOD Machinery albo jakieś FOOD Processing
@MWth: ogólnie z Polski ciężko, ja i 99% osób które znam pojechało do uk do znajomego przekimać na początek nawet na podłodze i z miejsca intensywne szukanie pracy, najlepszy okres przed świętami, wszelkie magazyny mają wtedy od groma roboty