Wpis z mikrobloga

Bilet kupiony, praca załatwiona, jakieś rady na początek? Mam 2 numery do landlordów, dzwonię jutro, co mówić? Że chcę wynająć mieszkanie i tyle? Słyszałem, że można liczyć na pomoc na dojechanie z lotniska (miasto obok). Konto w banku (słyszałem, że Lloyds dobry) można założyć tak po prostu z dowodem osobistym w dzień po przyjeździe? O czym powinienem pamiętać i na co zwrócić uwagę żeby nie obudzić się z ręką w nocniku? Biorę 500 funtów ze sobą.
#uk #emigracja
  • 16
@trq: na mieszkanie od ręki na twoim miejscu bym nie liczyła, często chcą referencje lub kasę za sprawdzenie Cie czy warto Ci wynająć. Dodaj do tego depozyt to £500 może starczyc tylko na depozyt ;)
@bluehead: mam plan awaryjny, kuzynkę 300 km dalej gotową pomóc :)
@BlackTabby: w oficjalnej informacji, którą dostałem jest 160£ depozytu + 60£ za pierwszy tydzień, to nie jest szukanie mieszkania na własną rękę
@trq: a tak na serio to masz wszystko dobrze poukladane. Nie daj sie wypchnac z Lloydsa bez konta, ale musisz im jakis adres wydrukowany zaniesc. Jak by robili problemy to mow ze pracodawca odmawia placenia w gotowce i nie masz wyjscia. Karte do telefonu www.three.co.uk i nie spoufalaj sie z Polakami. Kurtuazyjne co slychac wystarczy.
@trq: Za mieszkanie musisz zapłacić za 2 miechy ;] Wiec 500 będzie mało .
Lloyds jest ok chyba ,ze robisz przelewy internetowe - bo stronę mają do dupy . Wszystko co mogę płacę kartą aby nie wchodzić na ich zasraną stronę logowania .
Jak chcesz pisz do mnie na PW to Ci trochę powiem co i jak ;)
@trq: na NIN masz spokojnie czas, bez paniki, nawet jak go nie masz pracodwaca placi go za ciebie na tzw konto zbiorowe i po otrzymaniu wartosc jest wyrownywana. Spokojnie to nie zamordystyczna Polska, tu prawo jest dla ludzi
@trq: Stołuj se angielski nr telefonu w Polsce i zadzwoń do lokalnego job centre plus, że już jesteś w UK i potrzebujesz nru. Ew. Może ktoś ci na miejscu zarezerwować rozmowę.
@trq: Dziś bymlem w llodys, wczoraj wypełniłem online kwestionariusz. Przy okienku spędziłem może 10minut. Miałem umowę wynajmu ale nie była potrzebna. Tylko musisz mieć jakiś angielski adres już w kwestionariuszu online.