Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie - chciałbym się nieco bardziej wgłębić w koszty stworzenia aplikacji na telefon, więc mam nadzieję, że przybliżycie mi pewne horyzonty.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to tak jakby spytać "ile ma kosztować samochód", dlatego nieco bardziej doprecyzuję podając trzy przykłady do wyceny:

1. Prosta aplikacja, będąca bazą jakichś wiadomości/przepisów/tekstów/grafik, które ładujemy przez panel administratora w necie - ile czasu i kosztów pochłonie taka aplikacja?

2. Coś w rodzaju jakichś quizów, gdzie jest pytanie, kilka odpowiedzi i musimy coś wybrać albo wpisać. Do tego jakieś kolejne levele, unlocki itd. Ile takie coś kosztuje?
2a - o ile wzrasta koszt/trudność dodania multiplayer (wtedy powstanie coś jak Quizwanie)
2b - o ile wzrasta koszt/trudność dodania "purchase in app"

3. Gra typu "no ending", czyli taka w której bijemy jakiś rekord (nie ma poziomów, bez skomplikowanych grafik itd.)
3a - o ile wzrasta koszt/trudność dodania do tego zapisywania wyników w BD
3b - o ile wzrasta koszt/trudność dodania "purchase in app"

Wiem, że jest też taka jedna strona, co to tak w przybliżeniu różne koszty aplikacji wylicza, ale jest chyba mocno nieaktualna no i niedopasowana do naszego polskiego rynku.

#webdev #pytanie #aplikacje
  • 13
@Ginden:
1. Tak myślałem, że będzie to najtańsze, ale nie sądziłem że aż tak tanie :)

2. Kilka tysięcy powiadasz... A co tu najmocniej będzie wpływało na cenę? Bo zakładam, że i tak i tak ciągnie te pytania z jakiejś BD, więc format teoretycznie podobny do nr. 1. Tu się spodziewam, że różnica w cenie może być w tym Multiplayer i ta sama aplikacja z tym bajerem i bez niego to
@DwaKolory: Wszystko zalezy od tego jak chcesz miec to zrobione, na jakie platformy i jak te aplikacje maja wygladac. Spora czesc developmentu takich apek to interfejs i tam mozna duzo utrudnic. Ogolnie zazwyczaj cos co Tobie sie wydaje proste czesto takie nie jest bo sa jakies ograniczenia w systemie i trzeba caly komponent pisac bo klient sie upiera na "zaokraglone rogi". Wycen od firm możesz sie spodziewac roznych zaleznie od ich
@krecikBMC: To jest robota na godzinę optymistycznie w najbardziej prymitywnym przypadku.

Robisz skrypt PHP z CRUD na jedną tabelkę w bazie SQLite + lista itemów. Maksymalnie 30 minut.
Lista itemów to zwykły - . Maksymalnie 10 minut.
Do PhoneGapa wciskasz tylko zaciąganie listy itemów z serwera. Maksymalnie 20 minut.

Wygląda jak gówno? Tak. Spełnia wymagania? Tak.
@kalectwo: Klient dostaje co chce. Logika biznesowa jest warta 200 złotych przy stawce programisty 50zł/h.
Koszt grafiki - jej zaprojektowania i wdrożenia jest dla takiego projektu (w zasadzie studenckiego - dwa najprostsze możliwe widoki w aplikacji, dwa w panelu admina) decydujący.