Wpis z mikrobloga

Prison School (Kangoku Gakuen) odcinki 1-2.
Heh...?

Wreszcie porządna seria dla ludzi w wieku dojrzewającym. Są codzienne szkolne problemy, pierwsze miłości, próba przełamania nieśmiałości. Historia ma także mocny kręgosłup moralny - za złe uczynki przychodzi kara oraz każdy ma prawo do drugiej szansy ^^'

A że towarzyszą temu motywy sadomasochistyczne, bohaterowie to zbole, bohaterki w większości też mają nierówno pod sufitem... to szczegóły, nie ma historii doskonałych. Dla wyrównania gdzieś tam za rogiem kryje się też "poważna" historia związana z przeszłością przewodniczącej, która tak dba wychowawczo o protagonistę i jej bandę ;)

Swoją drogą jak na głupią historię to seria próbuje usprawiedliwiać swój głupi koncept wiezienia licealistów w szkole, grożąc im wydaleniem za podglądanie swoich koleżanek. Nawet drogi samorząd szkolny ma cel swojego znęcania - reedukację biednych uczniów. Nie wiem jak z oryginałem, ale mnie nie przeszkadza cenzura w oglądaniu tej historii. Boję się nawet pomyśleć, jak wyglądałaby ta scena z końcówki drugiego odcinku, jeśli jej nie było ^^'

Podsumowując: zawstydzający syf, którzy dobrze się ogląda ^^'

#anime #prisonschool #kangokugakuen #animenowysezon #
  • 4