Wpis z mikrobloga

@mkrzk: hej mireczku, też zaczynałem od zera w Perth, jakbyś potrzebował jakieś konkretne info, rady itd co do życia i podróżowania po aussie pisz na pw, pozdrówka :)
@mkrzk: gratuluje! Powodzenia na nowej drodze życia ;-)

@motylus: domyślam się, że od dłuższego czasu mieszkasz w Perth, czy mógłbyś coś powiedzieć o pracy dla kierowcy ciężarowego? Słyszałem, że na kopalniach kierowcy zarabiają nawet do 200 000 dolarów rocznie ;-)
@BelHeI: jesli masz tylko polskie to bedziesz musiał sobie zrobic na miejscu, sa tez troche inne kategorie ( https://www.sa.gov.au/topics/transport-travel-and-motoring/motoring/drivers-and-licences/driver-s-licence-classes ) . Jesli masz doswiadczenie i jestes dobry, to prawda, w kopalniach w WA mozna dobrze zarobic, ciezko jest sie tylko dostac do branzy na poczatku. Tez sobie zrobiłem australijskie prawko na ciężarowe ;) Ale jeśli chodzi o dostanie pracy w kopalniach będąc jeszcze w PL to będzie ciężko. Sporo jest osób
@motylus: a myślałeś sam o pracy w tej branży? W branży kopalnianej?
Trochę szkoda, że nie będą akceptować mojego prawka. Twojego prawka niezaakceptowani?

Jeśli można zapytać, czemu zrezygnowałeś z mieszkania w Perth? :-)
Myślałem, próbowałem, mieszkałem nawet jakiś czas w Kalgoorlie w WA, ale odpuściłem, za mało doświadczenia miałem. Później pracowałem w 'minings', ale z doskoku i na krótkich zleceniach, w zupełnie innym charakterze. Tak więc w końcu się udało, ale okrężną drogą :)

Ja miałem tylko zwykłe polskie prawko na osobowe, ono jest akceptowalne, dorobiłem do niego po prostu na ciężarowe 'HR' i wtedy posługiwałem się już tylko australijskim (pokrywa ono wszystkie kategorie w
Marku, super ze sie udalo. Poznalismy sie tutaj, a za niedlugo piane posaczymy razem, jak 8 godzinny lot z jednego konca Australii na drugi nie bedzie przeszkoda :). Zapraszam kazdego chetnego, naprawde jest tutaj super. Zadne Anglie czy Norwegie!