Wpis z mikrobloga

Mieszkam #zagranico
Chodze na wakacyjny kurs na Uniwersytecie, moja grupa nie jest duza, 14 osob ale sa w niej przedstawiciele wszystkich kontynentow i religii.
Dzis w szkole mielismy przyniesc jakies jedzenie typowe dla naszego kraju pochodzenia, po to zeby siasc razem z ludzmi z calego swiata i poprobowac ich specjalow.
Mam w grupie 4 muzulmanow - 2 z Turcji, jeden z Maroka i jeden z Afganistanu.
I teraz troche #coolstory
Oni jeszcze wczoraj nie wiedzieli czy beda mogli jesc w dzien, ze wzgledu na Ramadan. Szkoda mi ich bylo bardzo, bo dzisiejszy dzien zapowiadal sie bardzo ciekawie.
Jednakze swoj polski posilek przygotowalem aby byl Halal - zero miesa wieprzowego i nawet polproduktow
Przynioslem im 3 rodzaje pierogow: z kapusta i grzybami, ruskie i ze szpinakiem. Wszystkie po gotowaniu dosmazane na oleju, dodatkowo pierogi z kapusta dostaly bonus w postaci podsmazonej cebuli.
Do tego dorzucilem karton Tymbarka jablko-mieta, bo to smak ktory mozna tylko w Polsce poznac.

Szczesliwie Ramadan skonczyl sie dzis w nocy, i moi muzulmanscy koledzy mogli skosztowac delicji w postacji pierogow.
To co zauwazylem, ze muzulmanie jesli nie wiedza jakie jest mieso w potrawie, to jej nie dotykaja.
Na pierogi patrzyli troche podejrzliwie, bo przeciez nic nie widac, ale po pierwszym kescie, brali nastepne.

Na koniec konkluzja dla mirkow co nigdy wyznawcy Allaha na oczy nie widzieli.
Nie kazdy Ahmed to terrorysta, nie kazdy przyjezdzajacy do Europy liczy tylko na profity i zasilki.
Jak w kazdym spoleczenstwie sa u nich seby, stuleje i normalne mirki.
Karyny maja tylko troche #!$%@?.

BTW, po kilku dniach chodzenia do szkoly ciagle mialem wrazenie ze jedna panne z Panamy gdzies widzialem,
pochwalila mi sie ze kilka miesiecy mieszkala w Miami i szukajac


Wolam #4konserwy jestem praktukujacym katolikiem, zbratalem sie z muslimami, pojde do niebianskiego Sztumu?
random pic z dzisiejszego dnia

#islam
Pobierz L....._ - Mieszkam #zagranico 
Chodze na wakacyjny kurs na Uniwersytecie, moja grupa...
źródło: comment_S0nICLa17zxQM4OUgunu6Vlmo5gAZikY.jpg
  • 75
@Lucky_: żelazna zasada muzułmanów w każdym kraju do którego przyjeżdzają - póki nie ma nas sporego procentu społeczeństwa nie odstawiamy szopek z żądaniem szaritu itp mimo że tego właśnie chcemy, bo i tak się nie uda i jeszcze zaczna walczyc z nasza ekspansją.

Taki schemat powtarza się w każdym kraju, gdzie stanowią większość

Trochę drastyczne porównanie, ale :

pedofil też ci się nie chwali i nie rozgaduje, że jest pedofilem.
Tylko
@Lucky_: A czy ci muzułmanie zrobiliby ci danie bez mięsa, gdybyś jako praktykujący katolik przestrzegał postu i ten poczęstunek wypadałby w piątek?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też kiedyś miałem podobną kwestię w UK, na obozie językowym. Jakiś Hiszpan przyniósł świnkę i wiesz co? Żaden muzułmanin (ani Turek, ani Saudyjczyk) nie miał o to bólu dupy.
@Lucky_: farciarz.

A może takowa była, ale wolałeś jej nie zauważyć ?
Cóż, jakbys podal jaki to kraj, dostalbys pewnie mnostwo przykladow, że "a jednak", wiec lepiej nie podawaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Laserade: nie
wychowalem sie na osiedlu Sebixow
na akcje odpowiadasz akcja, bez litosci
Ciagle po cichu wierze w przekonanie ze piesc pokona paragraf
I powiem Ci cumplu ze walesam sie po pijaku sam czasami po jakis #!$%@? i nigdy z muslimami wiekszych problemow nie mialem. Co innego afrykanska czarna swolocz, to jest naprawde dzicz przed ktora Europa sie powinna chronic.
@Lucky_: hmm, interesujace.
Jednak statystyki przestepstw (mowie tu generalnie o zachodzie, bo nie podajesz kraju, wiec nie wiem jak w twoim konkretnym wypadku) mowia, ze muzułmanie wypadają podobnie do czarnych, stąd uważam że po prostu miales duzo szczescia.