Wpis z mikrobloga

Spokój. Kryzysu ani widu, ani słychu. Gotówka jest, piwo i żarło też. Tak mi się wydaje, że te rozróby w Atenach to tak jak i u nas jak górnicy jadą po swoje...

P.S. Jestem tu od 2 dni.

#grecja #kreta
  • 8
  • Odpowiedz
@vipe: jasne ze to media. normalni ludzie sa w pracy, wszycy chca zyc. moze powodzi im sie nieco mniej, ale poza tym nie ma przeciez tragedii ;)
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: Zachód (Chania). Słonecznie, ani chmurki, 30-31 st. C., w nocy ponad 20. Wiatr praktycznie cały czas, ale bez wichur. Ludzi trochę jest, ale mniej niż np w Makarskiej w Chorwacji.

@maniac777: Oj tam ile razy już słyszałem jak to ma być źle. Nasze media to wyolbrzymiają. Tutaj się tego nie czuje w ogóle. Wszyscy mili i uśmiechnięci. Ceny jak to ceny na wczasach.
  • Odpowiedz
@vipe: Ale media nie mówią że teraz na wyspach jest źle - bo nie jest. Natomiast naiwnością jest twierdzenie że jak VAT na restauracje podnieśli z 13 do 23% to będziesz jadł tyle samo za tyle samo. Nie jestem pewien jak z VATem na usługi hotelarskie ale jak też wyrównali to będzie to skok z 6.5% na 23%. Do tego dochodzi jeszcze podwyżka tamtejszego PIT'u na wyspach (wcześniej mieli stawki
  • Odpowiedz
@vipe: kreta jest najbogatsza wyspa/rejonem w Grecji. Oprocz turystyki duzo eksportuje. Nawet najwiekszy kryzys jak przyjdzie to sie obroni..
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: Wiesz co nie wypłacam, wziąłem gotówkę tak jak wszyscy radzili, więc mnie to w ogóle nie dotyczy. Nie widziałem nigdzie kolejek do bankomatów (ale widziałem "aż" jeden bankomat na razie :) ).

Póki co to siedzieliśmy w wodzie, bo gorąco :) Za chwilę - jako że rano chłodniej - dopiero wybieramy się na pierwszy spacer. Od poniedziałku będziemy mieć samochód, to pozwiedzamy więcej. Wtedy coś więcej powiem.
  • Odpowiedz